Re-Value Písek – Innovation Camp 2023

Naši studenti obsadili 2 první místa v projektu Re-Value Písek – Innovation Camp 2023

Město Písek se zapojilo do evropského projektu Re-Value, který se zaměřuje na udržitelný rozvoj obcí vedoucí ke klimatické neutralitě. Studenti byli vyzváni ke spolupráci.

Této výzvy se mohli účastnit studenti středních škol z Písku a okolí.

Výzva se skládala ze 3 částí. Dne 31. 10. 2023 proběhlo první setkání ve Sladovně za účasti zástupců vedení města v oblasti rozvoje např. odboru výstavby a územního plánování. Studenti se dozvěděli řadu důležitých informací např. o výši městského rozpočtu a jeho čerpání. Dne 7. 11. 2023 se konalo setkání, které bylo formou komentované procházky městem, kterou vedl Ondřej Kofroň z odboru životního prostředí. Studenti se seznámili s lokalitami, které by si zasloužily více pozornosti.

Závěrečná fáze proběhla 21. 11. 2003 v Městské knihovně. Asi 50 studentů v 9 týmech zpracovalo prezentace na téma Volný čas ve městě. Vybrali lokality, které by chtěli změnit a oživit. Nápady byly opravdu úžasné!

Cenu Poroty získali studenti ze 3. B a jejich tým Dobrá investice ve složení Jakub Křižan, Adéla Kramulová, Jolana Brosková a Sabina Ševčíková

Cenu Publika získali studenti ze 2. B a jejich tým Innovation ve složení Rosalie Chudobová, Apolena Kleinová, Adéla Šochová, Eliška Trojanová, Phan Kiet Tuan

Děkujeme za účast a náměty k zamyšlení i týmům Idea z 2. A, Inventiors a Future z 1. A