Skvělý úspěch našich účtařů v GRAND finále soutěže Zaúčtuj to

Náš účetní tým ve složení Klaudie Vuová, Jakub Křížan a Marek Koudelka obsadil v GRAND finále celostátní soutěže Zaúčtuj to skvělé 6. místo.

Soutěž je určena pro tříčlenné týmy žáků 3. ročníků obchodních akademií a středních škol s výukou účetnictví z celé ČR a organizuje ji Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

Celá soutěž je rozdělena do dvou etap: základního kola a GRAND finále. Celkem 4 základních kol, z nichž 2 se konaly v Praze a 2 v Brně, se zúčastnilo celkem 77 týmů. Vítězem jednoho ze základních kol, kterého se zúčastnilo v Praze 20 týmů, se stal náš tým a postoupil mezi 12 nejlepších týmů z České republiky do GRAND finále, které se konalo 24. a 25. června 2024 v Brně.

První část GRAND finále je řešení případové studie, která obsahuje komplexní účetní případy. V této části soutěže náš tým obsadil 1. místo. Další část soutěže je semifinále, které probíhá formou vědomostní soutěže. Do celkového finále postoupilo celkem 6 nejlepších týmů s tím, že všechny bodové zisky z předchozí části soutěže jsou vynulovány (na rozdíl od účetní soutěže Má dáti dal ve Znojmě, kde je celkové pořadí stanoveno součtem bodů z případové studie i vědomostní soutěže).

Gratulujeme našemu týmu a děkujeme za vzornou reprezentaci.