AKTUALITY

Cílem Erasmu+ se stalo tentokrát město Denizli v Turecku

 27.3.2023

Minulý týden jsme strávily v rámci projektu Erasmus + v Turecku. Čekaly nás výlety do starověkých měst Hierapolis, Tripolis, navštívily jsme Pamukkale, Buldan. Navštívily jsme i místní školu, poznaly jsme jiné zvyky a tradice. Jako malou ochutnávku přidáváme několik fotografií.

Áďa, Eliška, Nela a Rosi

Pozdrav z Portugalska

 23.3.2023

Posíláme pozdrav z prosluněného Portugalska. V rámci projektu Erasmus+ jsme vycestovali do Quarteira, Portugalsko. Účastníme se zajímavých seminářů, krásných výletů, poznáváme historii a kulturu Portugalska.

Exkurze Bayern

 23.3.2023

V rámci dalšího vzdělávání pedagogů se naši učitelé němčiny zúčastnili poznávací exkurze do spolkové země Bayern, Landeskreis Niederbayern.

Navštívili Realschule Freyung, kde se seznámili se vzdělávacím programem a vybavením školy. Následovala prezentace zemského okresu FRG-GRA. Dalším cílem  byla návštěva místního zámku  Wolfstein s muzeem.

Exkurze nabídla podněty k výuce i možným školním výletům.

 Mgr. Kateřina Wagnerová
 Mgr. Radka Pelikánová

Exkurze 1.A do Prahy

 16.3.2023

Dne 15. ledna se třída 1.A  zúčastnila své první exkurze do Prahy. Před polednem jsme vcházeli do areálu Strahovského kláštera. Prošli jsme kolem Lorety, určovali stavební slohy domů na Hradčanském náměstí a pak zamířili do Národní galerie ve Šternberském paláci. Následovala krátká prohlídka nádvoří Pražského hradu a chrámu svatého Víta. Svižným tempem jsme prošli Královskou cestu. Na Staroměstském náměstí začalo bohužel pršet. To už jsme se těšili na návštěvu Divadla na Vinohradech, kde jsme zhlédli muzikál Balada pro banditu a mohli si po dlouhém pochodu sednout. Představení se nám velmi líbilo, spokojeně jsme poté zamířili domů.

 

Exkurze ČNB Praha

 16.3.2023

Ve čtvrtek 9. března 2023 navštívily třídy 3.A a 3.B  Českou národní banku v Praze v rámci předmětu EKO.

Třída 3.A s průvodcem odešla do trezoru v podzemí, kde se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o vzniku, historii ČNB, o našich bankovkách, mincích a jejich středověkých formách, všichni si mohli potěžkat pravou cihlu zlata v hodnotě kolem 16 milionů korun a viděli i druhou největší zlatou minci na světě vážící asi 120kg.

Třída 3.B měla jiný program, na interaktivní výstavě se poutavou formou dozvěděli o úloze ČNB ve finančním fungování státu, o problémech ze světa financí a jak je možné jim předcházet či je řešit.

Exkurzi doprovázely Ing. Hana Karolyiová a Jitka Bočková.

Tibet

 10.3.2023

Dnes, 10. března, je na naší škole už po jedenácté vztyčena Vlajka pro Tibet. Při povstání Tibeťanů proti čínské okupaci v roce 1959 bylo zabito více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na pokračující porušování lidských práv v Tibetu.

JA učitel podnikání

 8.3.2023

Naše kolegyně získala 3.místo v celorepublikovém hodnocení učitelů zapojených do JA Studentská firma

Do projektu JA Czech, který pomáhá mladým lidem získat zkušenosti v podnikání, je zapojeno se svými studenty celkem 165 pedagogů z celé republiky. Organizace JA Czech zveřejnila jména nejaktivnějších pedagogů. Na 3. místě se umístila naše kolegyně, Ing. Daniela Fořtová. Je to pro školu další velká prestiž a kolegyni Daniele ze srdce gratulujeme!

Úspěch v okresním kole olympiády z AJ

 8.3.2023

Dne 7. 3. 2023 se konalo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovali dva studenti. Kateřina Bílková z 1. A. a Jakub Křížan z 2. B.. V kategorii odborných škol se Jakub umístil na 4. místě a Kateřina na krásném 2. místě.

BLAHOPŘEJEME!!!

Den s manažerem

 5.3.2023

27. 02. 2023 jsme se jako výherkyně fiktivního konkurzu účastnily dne s generálním ředitelem ČSAD Autobusy České Budějovice Vladimírem Homolou. Díky této zkušenosti jsme získaly důležité informace o řízení firmy a měly možnost vidět její každodenní chod. Celý den jsme si velmi užily a jsme vděčné za tuto příležitost.

Aneta Koryčanová a Nikola Loudová

Trénujeme němčinu

 2.3.2023

V rámci spolupráce s Goethe centrem JČU v Českých Budějovicích navštívili naši studenti filmovou projekci o Karlu Schwarzenbergovi  - Mein Vater, Fürst. Film byl zajímavý nejen svým úhlem pohledu na významnou osobnost, ale i přínosem po stránce jazykové, protože byl v němčině.