AKTUALITY

ERASMUS Rumunsko

 30.5.2023

Zdravíme opět z Rumunska, země kontrastů, kde poznáváme kulturu, historii a ekonomiku na posledním erasmovém výjezdu tohoto roku

ERASMUS Irsko

 30.5.2023

Zdravíme tentokrát z irského Dublinu, kde v rámci projektu Erasmus+ poznáváme místní kulturu a setkáváme se s našimi kamarády z dalších cizích zemí.

Dokumenty FAMO

 17.5.2023

V pondělí navštívil naši školu pan Daniel Weller, zástupce Filmové školy Miroslava Ondříčka v Písku. Přišel, aby představil našim studentům dva dokumenty, které společně se svými kolegy a studenty této školy natočil. První dokumentární film Hnízdo, který jsme měli možnost zhlédnout, nám představil čtyři inspirativní ženy a jejich příběhy z dětství v náhradní péči – i mimo ni – v různých podobách. Druhý film Na hranice nám popisuje cestu dvou ukrajinských občanů na hranice Polska a Ukrajiny, kde chtějí přejít do své rodné země, kde zuří válka. Každý z nich chce přejít z jiného důvodu. Spolu s nimi sledujeme jejich emočně náročné stavy a strachy, které je během cesty čekají.

Oba dokumenty nás velmi zasáhly, v dnešní uspěchané době jsme si uvědomili, jaké štěstí je, když je člověk obklopen milující rodinou a přáteli, na které se může spolehnout. Můžeme žít v klidu a míru, rozhodně jsme si uvědomili, že to není samozřejmost.

Již nyní se těšíme na projekci dalších zajímavých dokumentů.

Exkurze do U.S.A.

 9.5.2023

Ve dnech 19.-27. dubna jsme opět uskutečnili naši exkurzi do U.S.A., města a státu New York. Kromě jazykového zdokonalení, návštěvy světově známých míst, jsme se seznamovali i s osudy známých Čechů, kteří v New Yorku žili – Antonín Dvořák, Ferdinand Peroutka, Jiří Voskovec, Jan Tříska či Miloš Forman. ZTaké jsme navštívili místa, kde žila česká komunita a zjišťovali její historii. Zbytek patřil samozřejmě nákupům. Celou cestu naši studenti pečlivě dokumentovali a její průběh můžete prohlédnout na sociálních sítích.

@oapisek na Instagramu: „AHOJ z Times Square...“

Benevia na instagramu

 6.5.2023

Podívejte se na naše promo video

https://www.instagram.com/reel/Cr4_soFIg2q/?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

Obchodní akademie Písek po 4 letech na Times Square

 24.4.2023

Držíme tradice - poslední zvonění

 24.4.2023

V pátek jsme definitivně dali sbohem výuce. Rozloučili jsme se s učiteli i spolužáky. Čeká nás "svaťák" a to nejdůležitější = maturita!

Bylo to tu fajn! Vaše 4. A
 

Třída 4. A předala "mazáctví"

 21.4.2023

Maturita se blíží, proto třída 4. A předala "Tužáka" a pasovala třídu 3. A na mazáky. Svým mladším spolužákům popřála hodně úspěchů ve čtvrtém ročníku a vydařený maturitní ples.

Naoplátku spolužáci třetího ročníku popřáli maturantům hodně úspěchů u maturity. 

Olympiáda z českého jazyka

 21.4.2023

Dům dětí a mládeže v Písku pořádal minulý týden okresní Olympiádu z českého jazyka. Naši školu zastupovaly Romana Benešová (1. B), Veronika Hermachová (2. A) a Michaela Jungwirthová (3. A). Naše děvčata se mezi 17 soutěžícími rozhodně neztratila. Veronice chyběly pouhé dva body k tomu, aby stála na stupních vítězů, ale i tak obsadila krásné čtvrté místo. V těsném závěsu, tedy na pátém místě, se umístila Míša, Romana skončila desátá. Verče, Míše i Romče děkujeme za skvělou reprezentaci a za rok se těšíme na medaili.

10 000 Kč pro domácí hospic Athelas

 19.4.2023

Studentská společnost BeneVia věnovala domácímu hospicu Athelas v Písku 10 000 Kč ze svého podnikání. Tento velkorysý dar využijí pracovníci hospicu na nákup léků a zdravotnického materiálu potřebného pro poskytování kvalitní péče