AKTUALITY

Mikuláš po roce na naší škole

 6.12.2021

I letos zavítal na naši školu Mikuláš s nebeskou jízdou a černými odpadlíky. Dobré skutky byly opět odměněny, nedostatky po zásluze na pozadí odměněny též. Bohužel i letos se našli hříšníci z řad chlapců, kteří při pohledu na čerty přijímali pohrůžku peklem s nadšením. Vše ostatní se odehrálo v pokojném duchu, pro uklidnění některého ze žáků nemusel být volán žádný z rodičů.

 

Advent na naší škole začal

 29.11.2021

Podle tradice vyrobila v těchto dnech třída  1.A adventní věnec a 1.B ozdobila vánoční strom. Přejeme všem našim studentům, zaměstnancům, bývalým studentům a zaměstnancům a stejně tak všem milým sympatizantům obchodky krásný začátek adventu

Účtovat umíme

 27.11.2021

Ze soutěže Účetní derby, která se konala 20. 10. v Českých Budějovicích, 
přivezli Tomáš Koutenský stříbrnou a Nella Švecová bronzovou medaili. Oba jsou ze 3. A.

Blahopřejeme!

Výběr vánočního stromu na nádvoří

 23.11.2021

Tento vánoční strom poputuje letos na nádvoří. Vybral ho pro nás opět osobně jednatel Lesů města Písku, ing. Václav Zámečník. Pevně doufám, že se vám bude líbit 

V BASKETU VÁLÍME

 18.11.2021

V okresním kole v Basketbalu středních škol, které se konalo 16. 11. v Písku naše dívky vyhrály pohár za první místo.

Tým tvořily dívky napříč všemi ročníky, předvedly týmovou hru s parádními výkony.

#HolkyDěkujem

Blahopřejeme!

Všem organizátorům, pořadatelům i zúčastněným děkujeme.

Fiktivní firmy mají bronz z prvního letošního veletrhu

 16.11.2021

Na první letošní veletrh fiktivních firem se poctivě připravovali všechny naše firmy tj.:

  • Progress, s. r. o., Písek  – divize Mundo Marino
  • Progress, s. r. o., Písek  – divize Papery
  • Progress life, s. r. o., Písek  – divize Owlee
  • Progress life, s. r. o., Písek  – divize E-Caffe

Zdravotní situace v našem týmu bohužel neumožnila, abychom do Příbrami (10. 11.) odjeli. Částečně jsme se zúčastnili alespoň soutěží na dálku. Divize Papery získala 3. místo za firemní slogan a logo.

Všem zaměstnancům díky – dobrá práce!

Jaroslav Fořt

majitel fiktivních firem

Na naší škole vznikne pěvecký soubor

 16.11.2021

Právě jsme dokončili jednání o podobě pěveckého souboru na naší škole a mám z toho výborný pocit. Budoucí sbormistr našeho souboru pan Miroslav Kropáček se představí škole na naší tradiční vánoční akademii. Ta začíná „pod taktovkou“ 1. ročníků v úterý 21. prosince od 10:00 v kostele Narození Panny Marie. A od ledna začneme z řad zájemců našich studentů a zaměstnanců sestavovat těleso.

Den otevřených dveří

 15.11.2021

Jsme rádi, že jste si přišli Den otevřených dveří s námi užít a že vás bylo celý den zase takové množstvíJ. Bylo to s vámi fajn. Kdo to nestihl, budeme mít Den otevřených dveří ještě v sobotu 22. ledna a na požádání vám uděláme individuální prohlídku kdykoliv!

VYSOKOŠKOLÁKEM NA NEČISTO

 11.11.2021

Dne 9. listopadu jsme byli my, žáci čtvrtého ročníku, na exkurzi v Českých Budějovicích na ekonomické fakultě Jihočeské univerzitě.

V 10 hodin jsme vyrazili autobusem od sportovní haly Elim spolu s našimi profesory panem Fořtem a paní Macháčkovou.

Ihned po příjezdu na univerzitu jsme byli mile přivítáni paní děkankou Dagmar Škodovou Parmovou. Poté jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna ze skupin šla na exkurzi do akademické knihovny a druhou čekala soutěž „stezka osobností“ a „bioekonomická stezka“ na děkanátu ekonomické fakulty.

Když se obě skupiny vystřídaly, čekal nás oběd v pavilonu učeben F3. Po obědě jsme pokračovali v týmových hrách. Došlo i na vyhlášení tří nejlepších týmů a ty byly po zásluze odměněny.

Myslím, že mluvím za všechny své spolužáky, když řeknu, že jsme si den na JU užili. Nejeden z nás naprosto podlehl kouzlu Jihočeské univerzity a myslím, že to nebylo naposled, co se tam někdo z nás podíval. Možná tam od příštího roku někdo z nás nastoupí. Kdo ví.

Žáci 4.A a 4.B

Maturitní ples 4. A OA Písek

 3.11.2021

Po dlouhé plesové odmlce jsme novou sezónu zahájili 22. října naším maturitním plesem. Věříme, že si všichni ples užili plnými doušky stejně jako my, maturanti! 

S láskou vaše 4. A