AKTUALITY

Pro budoucí studenty opět v online formě

 18.1.2022

Jak všichni dobře víme, v roce 2020 neproběhla Burza škol v KD Písek, ale žáci 8. a 9. tříd měli možnost naši školu navštívit v online prostředí.
Tento školní rok se naštěstí uskutečnila Burza škol v KD Písek naživo, bez přítomnosti kamer , mohli jsme se vidět tváří v tvář, mohli jsme vám, budoucím studentům, předat informace, zkušenosti i zážitky. Přesto nám i tento školní rok poskytla JHK možnost, abychom vás ještě jednou pozdravily v online formě. Setkaly jsme se tedy s některými budoucími studenty již podruhé, s některými poprvé, ale vždy to byla setkání příjemná. Velmi nás překvapilo, jak jste se nebáli klást dotazy, byli jste komunikativní, milí, šikovní a kreativní. Doufáme, že jsme na vás přenesly alespoň částečně atmosféru, která u nás na OA panuje, a již nyní se na vás těšíme.

 PS. Děkujeme našemu ajťákovi JW za technickou podporu!

Úprava počítačové učebny

 18.1.2022

Minulý týden jsme dokončili počítačovou učebnu č.4. Výběr barev měl na starosti ateliér Heritas České Budějovice (půdní vestavba OA, titul PRESTA 2021), s kterým máme vyprojektovanou i zbývající počítačovou učebnu č.3. Je třeba se neustále posouvat a vytvářet studijní zázemí na úrovni. :-)

 

Stínování politika

 13.1.2022

Včera jsme zahájili ve spolupráci s místopředsedou Poslanecké sněmovny Ing. Janem Bartoškem nový společný projekt s názvem Stínování politika. Je určen pro vybrané studenty, kteří by v budoucnu chtěli pracovat ve veřejné sféře. Naši studenti, Tereza Doubková a Martin Drdel, absolvovali např. jednání s arménským velvyslancem, to bylo vedeno v angličtině, dále jednání o dezinformacích na sociálních sítích, účastnili se pracovního obědu s týmem místopředsedy sněmovny, jednání o hlasování vlády České republiky. Pan místopředseda měl pro studenty zvlášť vyhrazený čas, kdy odpovídal na připravené dotazy a předával zkušenosti z oboru.  Sami studenti vyhodnotili nový projekt, který byl rozložen na 12 hodin v bloku, jako další nadstandardní příležitost k posunu v profesním a osobním rozhledu. A o to nám jde.

Školní kolo olympiády z AJ

 10.1.2022

V pondělí 10. ledna 2022 se konalo školní kolo olympiády z AJ. Po písemné části 9 nejlepších postoupilo do ústního kola. Studentky a studenti se vyjadřovali k aktuálním problémům, diskutovali a pracovali s textem. Všichni prokázali velmi dobré vědomosti a OA má zajištěnou dobrou reprezentaci v okresním kole. Tři vyučovací hodiny s angličtinou byl výborný zážitek pro soutěžící i hodnotitele!

V mezinárodní konkurenci jsme uspěli!

 10.1.2022

V prosinci jsme se s naší reálnou firmou REMEDY účastnili online veletrhu JA studentských firem s mezinárodní účastí, který pořádala OA  Hradec Králové.

Získali jsme 3. místo v soutěži o nejlepší logo a celkově jsme se v prezentaci a představení naší společnosti před odbornou porotou umístili na 5. místě.

Veletrh byl jedinečnou příležitostí porovnat se s velkou konkurencí a dokázat si, že se v podnikání neztratíme.

Vánoční akademie

 21.12.2021

Dnes se po dvou letech uskutečnila naše tradiční vánoční akademie. Celý hudební program připravili naši skvělí prváci, recitací se dále zhostily Kristýna Pudivítrová, Katka Blažková a Eliška Formánková. Dnes se nám též představil na saxofon a klarinet nový sbormistr budoucího školního sboru pan Miroslav Kropáček s manželkou. Díky moc též Otci Witoldovi za možnost pořádat akademii v kostele Narození Panny Marie. Všem našim studentům, zaměstnancům, bývalým studentům a zaměstnancům, všem přátelům naší školy – pokojné Vánoce.

Vánoční písařská štafeta

 20.12.2021

V pátek 17. prosince 2021 se konala každoroční soutěž Vánoční písařská štafeta, které se účastnili žáci druhých a třetích ročníků. Opisoval se text s vánočními tradicemi. Psalo se na rychlost a přesnost, kde za jednu chybu byla přičtena 5sekundová penalizace. Štafety se účastnily 4 týmy: RYCHLÍCI, PEKAŘI, SHIFŤÁCI a JAKKAJAK. Každý tým měl 4 členy. Výherní tým RYCHLÍCI ze 3. A se radoval z Marlenky. Zbylé týmy dostaly perníčky, Raffaello a dokonce Merci. Štafetu jsme si opravdu užili! Těšíme se na další ročník.

RYCHLÍCI ze 3. A.

„Do Německa Na Zkušenou“

 17.12.2021

Dne 8. 12. 2021 navštívila naši školu, konkrétně 1. ročníky, sympatická referentka projektu „Do Německa Na Zkušenou“, Hanka Baborová. Během devadesátiminutové prezentace nám objasnila důvody, proč studovat německý jazyk, a k čemu všemu nám dobrá úroveň němčiny může být nápomocna. Seznámila nás s možnostmi různých jazykových pobytů, stáží a studií v zahraničí – především v Německu, ale také s pracovními příležitostmi – ať už formou brigád, výměnných pracovních pobytů při studiu či skutečného zaměstnání. Naši pozornost si hravě udržela nejen díky poutavému výkladu, ale také díky jazykovým a vědomostním hrám a soutěžím. Díky této prezentaci víme, že „Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!“

Vaše 1.A, 1.B

Ekonomický tým Junior 2021 - celostátní finále

 16.12.2021

Celostátní finále tradiční soutěže Ekonomický tým proběhlo 14. až 15. prosince 2021 distanční formou. Děkujeme všem zúčastněným týmům a těm nejlepším blahopřejeme.

Pozdrav od vzácných přátel

 8.12.2021

V úterý navštívil naši školu místopředseda Poslanecké sněmovny České republiky, Ing. Jan Bartošek. Předmětem schůzky bylo probrání nových projektů pro školu, které nás mohou opět posunout. Na dnešní den jsme přijali pozvání do Památníku Lidice od ředitele PhDr. Eduarda Stehlíka, Ph.D., MBA, který je také naším nejznámějším vojenským historikem. I zde jsme probírali společné projekty, tentokráte hlavně k 80. výročí Lidic. Oběma pánům - fandům naší školy -  leželo na srdci, abych vyřídil všem našim studentům, zaměstnancům a všem na dosah přání klidného adventu a krásných Vánoc