AKTUALITY

Pomohli jsme a budeme pomáhat dál

 21.3.2022

Naši skvělí studenti a kolegové pomáhají Ukrajině nejen finančně, ale dnes naplnili naši školní Octavii přinesenými potravinami.

Největší radost má ředitel, zaskočen byl i pan školník, který bude darovaný proviant v kině Portyč vykládat.

maturitní ples 4.b

 8.3.2022

Posíláme první fotky z našeho maturitního plesu. Díky, že jste si to přišli s námi ve čtvrtek užít! Vaše 4.B

Jsme s Ukrajinou

 3.3.2022

Dnes konečně dorazila očekávaná vlajka. Jsme srdcem s našimi sestrami a bratry na Ukrajině, kde se Rusko dopouští neomluvitelných zločinů proti lidskosti. Ať žije hrdinná a bránící se Ukrajina

Podpora Ukrajině

 28.2.2022

Vyjadřujeme podporu sužované Ukrajině, dnes vyhlášením sbírky a  zpěvem ukrajinské hymny v podání Báry Luskové z 1.A

Pomoc Ukrajině

 28.2.2022

Mír pro Ukrajinu

 24.2.2022

Dnes ráno po 4:00 se zapsalo Rusko do dějin nezapomenutelným zločinem proti lidskosti. Napadlo v plné síle suverénní stát Ukrajinu. Ukrajina možná druhé nejsilnější armádě světa podlehne, krev zabitých ukrajinských otců, matek, manželů, manželek, synů a dcer této brutální ruské agrese ať mají ruský prezident a jeho generálové na svých rukou do konce svých dnů. Protože  zaskočený Západ dosud nepřipravil proti barbarskému činu nic víc, než kosmetické sankce, pevně věříme, že teď připraví  reálné, které nesmyslné vraždění a zabíjení našich sousedů zastaví. Stejně jako vyvěšujeme každoročně na fasádě školy Vlajku pro Tibet, objednáváme dnes tu v ukrajinských barvách.

Cambridge English

 5.2.2022

Jsme zkušební škola Evropského centra jazykových zkoušek a dnes na naší škole skládali další studenti z jihočeských středních škol a ze Středočeského kraje mezinárodní zkoušky Cambridge English. Učíme jazyky rádi a naplno, abyste v konkurenci obstáli.

Odhalení pamětní desky

 1.2.2022

K výročí Dne památky holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti jsme dnes odhalili desku obětem nacistické okupace z řad studentů a profesorů. Vedle této desky visí též deska věnovaná všem, kteří se nemohli na naší škole v letech 1948-1989 z ideologických důvodů vzdělávat  nebo nemohli vyučovat. Na akci pronesli na adresu obou totalit krásné myšlenky 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje Mgr. František Talíř a tou samou měrou místostarosta města Písku, Ing. Petr Hladík. Akce se účastnili též Mgr. Bc. Eva Veselá MPA, předsedkyně Jednoty ČsOL Písek, Ing. Jaroslav Pospíšil, předseda spolku 1. ETALON Písek, plukovník Ing. et Ing. Rudolf Peleška za Letecký klub generála Janouška, Ing. Marie Procházková a Ing. Lenka Zámečníková za Střední zemědělskou školu Písek. Vrcholem akce bylo zavěšení věnce studentkou Kateřinou Blažkovou, následovalo zapálení svíček zástupci tříd a čestnými hosty. Na akci, na které zazněla mimo jiné židovská a česká hymna, vystoupili z řad studentů s hudební vložkou studentky Adéla Kramulová a Barbora Lusková, přednes zajistil student Martin Drdel. Silný zážitek z akce byl umocněn také díky studentům celé školy, kteří svým postojem na akci vytvořili nezapomenutelnou atmosféru. Autorem provedení pamětních desek je českobudějovický ateliér HERITAS (půdní vestavba OA Písek, titul PRESTA 2021).

Máme bronz!

 20.1.2022

V krajském kole soutěže JA TOP LOGO 2021/2022 se v krajském kole umístila naše společnost REMEDY na krásném 3. místě!

Studentkám velmi gratulujeme! 

Neváhejte a navštivte náš e-shop remedyshop.eu - koupí podpoříte domácí hospic ATHELAS, kterému společnost REMEDY věnuje svůj zisk z celoročního podnikání.

Zkoušky pro cizince opět na OA Písek

 20.1.2022

Po kratší pauze se opět vrací na OA Zkoušky pro cizince z češtiny pro trvalý pobyt. Tentokrát se nejedná již o úroveň znalostí A1, ale A2. Na zkoušku se připravují pečlivě nejen uchazeči o tuto zkoušku, ale i my, examinátoři. Na několik měsíců se stal naším druhým domovem e-learningový kurz. Koncem ledna bychom měly dorazit do cíle a od 9. února začínáme naostro se zkouškami.