AKTUALITY

Další sportovní úspěch naší OA Písek

 11.4.2022

V pátek 8. dubna se uskutečnilo okresní finále středních škol ve fotbale za časti šesti středních škol, které byly rozděleny do dvou skupin. První utkání s Gymnáziem Písek skončilo remízou 0:0 a ve druhém utkání jsme porazili VOŠ a SLŠ Písek 2:0. Po vítězství ve skupině jsme se utkali v semifinále se střední zdravotnickou školou a zaslouženě zvítězili 2:1. Ve finálovém utkání jsme vyzvali hráče SPŠ a VOŠ Písek. Přes větší počet našich šancí utkání skončilo 0:0. V následujícím penaltovém rozstřelu jsme naše střelecké pokusy úspěšně zvládli, a když náš brankář Tomáš Martínek chytil hned první dva pokusy soupeře, mohla vypuknout radost hráčů z vítězství v turnaji a postupu do květnového krajského finále, které se bude konat opět v Písku.

Poděkování si zaslouží celý tým hlavně za velice dobrý přístup k celé akci a výbornou reprezentaci naší školy.

REMEDY na veletrhu studentského podnikání JA EXPO

 11.4.2022

Dne 7. dubna 2022 se naše studentská společnost REMEDY účastnila prestižního veletrhu studentského podnikání JA EXPO v Galerii Harfa v Praze.

Více než 40 studentských firem představilo své podnikatelské nápady. Tento veletrh je vyvrcholením naší podnikatelské činnosti. V tomto roce jsme měli jedinečnou šanci poznat, co podnikání obnáší, spolupracovali jsme s odborníky z praxe, snažili jsme se s našimi výrobky proniknout na trh a můžeme říci, že se nám to podařilo. Prodávali jsme face to face, ale také přes náš e-shop.

Byla to skvělá zkušenost! Mladší spolužáci neváhejte, a zapojte se do programu JA studentská firma!

Společnost REMEDY

Erasmus+ „Our Earth, Our Home“

 6.4.2022

V březnu jsme se účastnily projektu Erasmus+ se zaměřením na ekologii v polské Poznani.

Byl to týden plný zážitků, poznání, nových přátelství a zábavy i poučení. Prohlédly jsme si historická centra Poznaně a Wroclawi a viděly jsme, jak v těchto městech využívají dešťovou vodu,  jak a kde nabízí přebytečné potraviny, jak kompostují a starají se o zeleň ve městech. Zúčastnily jsme se tematických přednášek a zkusily si něco vyrobit z již nepotřebného materiálu. Měly jsme možnost vidět teplárnu a dozvědět se mnohé o jejím provozu, navštívit muzeum croissantů s úžasným programem.

Polsko je krásná a přátelská země a projekt Erasmus+ nám dal možnost ji navštívit!

Štěpánka Krčalová, Adéla Růžičková, Lucie Vokatá, Michaela Opavová a Nella Švecová- studentky ze 3. A

REMEDY se svým podnikatelským záměrem v zahraničí

 6.4.2022

Studentská společnost REMEDY úspěšně prezentovala své výrobky, které jsou zaměřeny hlavně na recyklaci již nevyužitelného materiálu v Polské Poznani. Svíčky v již použitém skle, cvičební copy  a hračky pro zvířata z textilu, který by skončil v odpadu, velmi zaujaly. Studenti z Polska, Irska, Rumunska a Itálie si vyzkoušeli výrobu hraček pro psy již nepotřebného textilu. Práce na výrobě studenty velmi bavila a všechny vyrobené hračky se dostaly k psím kamarádům. Nezbyla ani jedna!

Školní soutěž v psaní na klávesnici

 6.4.2022

Po dlouhé covidové odmlce opět proběhla na konci měsíce března školní soutěž v psaní na klávesnici PC. Desetiminutového opisu se tradičně účastnili studenti 2., 3. a 4. ročníků a tři nejlepší se probojovali do pořadí vítězů. O první místo se zasloužil Jan Alexandr Machálek z 2. B s počtem čistých úhozů za min. 291, druhé místo obsadil Vojtěch Poklop z 4. B s 272, 90 úhozy a na třetí místo se probojovala Hana Drholcová z 2. A s 259,30 úhozy, všichni do jednoho s neuvěřitelnou nulovou chybovostí. Tyto velice pěkné výsledky byly zasloužené a projevila se v nich velká píle a nezahálení v psaní na klávesnici ani v době distanční výuky. Studenti za to obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Děkujeme všem soutěžícím za krásné výsledky!

Hana Drholcová 2. A

březen - měsíc knihy

 31.3.2022

V minulých dnech navštívily naše první ročníky Městskou knihovnu v Písku. Připomněli jsme si tím měsíc knihy. Ujala se nás paní Mgr. Ivana Čabrádková, která nás zasvětila do tajů písecké knihovny. Měli jsme možnost nakouknout do míst, kam se běžný návštěvník nepodívá, podívali jsme se například do skladu, kde jsou uloženy vzácné knihy, ale i časopisy, noviny. Knihovna nenabízí k zapůjčení jen knihy, noviny, časopisy, ale návštěvníci zde mohou studovat, mohou si vyhledávat nejrůznější informace na PC, navštěvovat různé jazykové kurzy. Dozvěděli jsme se něco i o historii knihovny. V současné době si můžeme zapůjčit více než 135 000 knihovních jednotek. Knihovna nám nabízí různé vzdělávací kurzy, např. Poznej komiks, Hledej, zdrojuj a cituj. Návštěvu knihovny si všichni užili a již nyní plánujeme další spolupráci.

Šumava – Kurz sjezdového lyžování a snowboardingu

 29.3.2022

Druhé ročníky absolvovali 6. až 11. března lyžařský kurz na Šumavě. Krásné počasí a ideální podmínky na lyžování nám umožnili na plno využít sjezdovku na Zadově, kterou jsme měli většinu času skoro jenom pro sebe. Večerní zábava na penzionu byla často v rytmu hudby a společenský her. Poslední den jsme si vyzkoušeli slalom na čas a ocenili sladkou odměnou nejrychlejší studenty. 

PŘEDÁVÁNÍ MEZINÁRODNÍCH JAZYKOVÝCH CERTIFIKÁTŮ CAMBRIDGE ENGLISH

 25.3.2022

Dne 25. 3. 2022 proběhlo v aule naší školy slavností předání diplomů z jazykových zkoušek Cambridge English B1 Preliminary a B2 First. Úspěšní kandidáti čtvrtých ročkníků převzali diplomy z rukou ředitele OA Mgr. Pavla Sekyrky, Th.D. Společně s panem ředitelem diplomy předala Ing. Michaela Bébrová, zástupkyně ředitele Evropského centra jazykových zkoušek.

Všem úspěšným kandidátům moc GRATULUJEME!!!

Krabice od srdce

 23.3.2022

Naši studenti se účastnili během uplynulého víkendu v rámci projektu Diakonie ČCE a TV Nova další sbírky pro děti z Ukrajiny. Moc si našich studentů vážíme - pomáhají jako dobrovolníci nejen v rámci školy, ale právě i ve dnech zaslouženého volna

Fiktivní konkurz

 22.3.2022

Ve školním roce 2021/22 po dvouleté covidové pauze proběhl již 
13. ročník fiktivního konkurzu na OA Písek. 
Tradičně se zúčastnili studenti čtvrtého ročníku, z nichž ti nejlepší absolvovali v pondělí 21. března přijímací pohovor před komisí odborníků z praxe. V té letos pracovali pod vedením Ing. Vladimíra Homoly z ČSAD Autobusy České Budějovice, David Havelec z Faurecie, JUDr. Jiří Brožák z Úřadu práce a Ing. Markéta Adamová z JČU. Obchodní akademii zastupovali ředitel Mgr. Pavel Sekyrka, Th.D. a Ing. Jaroslav Fořt.

Komise speciálně ocenila čtyři studenty, jejichž odměnou bude Den strávený s manažerem ČSAD Autobusy. Jsou to: Tereza Doubková, Martin Drdel, Lukáš Brabenec a Ondřej Brodský.