AKTUALITY

Setkání úspěšných studentů s paní starostkou

 15.6.2022

Každoroční setkání úspěšných studentů a zástupců úspěšných týmu v krajských a celostátních soutěžích se uskutečnilo 15. června v kostele Nejsvětější Trojice. Ještě jednou všem gratulujeme!

Literární exkurze

 10.6.2022

6. června 2022 se naše třída 1.B společně s částí 2.B zúčastnila literární exkurze do Prahy s paní učitelkou Pelikánovou a naší třídní paní  Wagnerovou.

     Exkurzi předcházela příprava ve škole, kdy každý z nás vypracoval projekt o jedné z významných pražských architektonických památek. Autobus nás dovezl až před Strahovský klášter, který byl naší první zastávkou. Tady jsme nemohli zapomenout na první společné foto a potom mohlo naše putování pokračovat. Po cestě jsme navštívili mnoho zajímavých míst, ale mě nejvíce zaujal Pražský hrad, zejména chrám sv. Víta a Letohrádek královny Anny. I přesto že mnozí z nás už některá tato místa navštívili dříve, dozvěděli jsme se mnoho nových zajímavých informací. Naši „Královskou cestu“ jsme zakončili na náměstí Republiky u Obecního domu. Prohlídka Prahy se nám všem moc líbila.

     Nejvíce jsme se těšili na večerní návštěvu Divadla v Dlouhé, kde jsme zhlédli hru Lucerna. Představení nás zaujalo nejen díky zajímavému zpracování, ale i výbornými hereckými výkony. Na závěr sklidili herci velký aplaus a my už jsme se pomalu chystali na zpáteční cestu do Písku.

       Výlet jsme si užili a byli jsme rádi, že jsme spolu trávili čas jinak než jen ve školních lavicích. 

                                                                                                             Ema Venclová, 1. B

Skvělé 3. místo na Dračích lodích v Písku!

 6.6.2022

Pátek 13. května nám smůlu nepřinesl. V souboji středních škol na 200metrové trase mezi mosty v Písku jsme skončili třetí z celkového počtu 7 středních škol. Sportovní akci, která přilákala velké množství lidí a spojila síly dívek i chlapců se nám podařilo úspěšně zakončit. V závěrečné jízdě jsme uhájili 3. místo před Lesnickou školou Písek a mohli se radovat z umístění na bedně. Nejdůležitější však bylo, že jsme závody absolvovali v dobré náladě a společně si to užili. Všem zúčastněným moc děkujeme.

Veletrh fiktivních firem se vydařil!

 6.6.2022

Závěrem školního roku se již tradičně setkávají fiktivní firmy z celé republiky na OA v Písku. Po dvouleté covidové pauze se na letošním 28. ročníku veletrhu studentských – fiktivních firem EFKO 2022 prezentovalo a čile obchodovalo 21 firem z 9 českých škol. Zastoupena zde byla Praha, Plzeň, Příbram, Domažlice, Žatec, Most a Písek. Prezentace všech zúčastněných měla jako ostatně vždy vysokou úroveň a veletrh se vydařil.

Všechny tři domácí firmy byly opět nepřehlédnutelné a získaly i 2 stříbrné medaile

  • Progress life, s. r. o., Písek  – divize Owlee v soutěži o nejlepší leták a
  • Progress, s. r. o., Písek  – divize Papery v hlavní soutěži o nejlepší stánek.

Děkujeme všem zúčastněným firmám, oceněným blahopřejeme.  Děkujeme rovněž všem, kteří se podíleli na organizaci letošního veletrhu.

Již nyní se těšíme na příští 29. ročník!

 

Pracovníci fiktivních firem

Krajské finále ve fotbale

 6.6.2022

„Tak jsme první no a co” si mohli zakřičet naši hoši, kteří se dnes účastnili krajského finále ve fotbale.

Cesta za vítězstvím nebyla jednoduchá. Po druhém místě ve skupině A, které jsme si zajistili v posledním zápase suverénní výhrou nad GVN Jindřichův Hradec, nás čekalo čtvrtfinále a v něm SOŠ Velešín. Soupeře jsme nepustili do hry a s přehledem si došli pro šanci hrát semifinále proti nejvíce obávanému týmu v turnaji – SŠ polytechnická České Budějovice.

Kapitán týmu Tom Bílý určil taktiku, kterou tým bezchybně splnil. Rozhodovaly penalty, kde vynikající výkon gólmana Tomáše Martínka podpořili všichni střelci. Radovali jsme se z postupu do finále, kde nás čekal známý soupeř SPŠ a VOŠ Písek. I přes fakt, že jsme měli o jeden zápas více v nohách, bylo finále vyrovnané. Rozhodla krásně zahraná standardní situace Roberta Cardy!

Maturitní večírek 4. A se vydařil!

 30.5.2022

V pátek jsme se sešli U Malířských, abychom poděkovali učitelům a zavzpomínali na naše čtyři roky studia.

Vaše 4. A

Jak na VŠ?

 23.5.2022

Odpověď na tuto otázku hledal společně se studenty třetích ročníků pan Vladislav Nechvátal, který si pro naši školu připravil prezentaci s názvem - Přechod na VŠ. Studenti byli seznámeni s podmínkami, které mohou ovlivnit výběr VŠ. Mezi studenty středních škol byla provedena anketa, ze které vyplývá, co je při výběru VŠ nejdůležitější. Mezi hlavní kritéria patří např. kvalita studia, město, kde se VŠ nachází, uplatnitelnost v praxi, zahraniční stáže. Studenti se většinou pro VŠ rozhodují na přelomu třetího a čtvrtého ročníku. Studentům byly doporučeny webové stránky, které jim mohou při volbě té správné VŠ pomoct. Kromě toho 2x ročně obdrží studenti maturitních ročníků noviny – Jak na VŠ.

V příštím školním roce k nám pan V. Nechvátal opět zavítá, tentokráte nám poskytne informace o Scio testech.

Studentská společnost REMEDY navštívila domácí hospic Athelas

 11.5.2022

Snažíme se pomáhat potřebným, proto jsme se rozhodli věnovat veškerý zisk církevní neziskové organizaci Athelas, jejíž hlavním cílem je poskytovat péči, pomoc a podporu terminálně nemocným pacientům (umírajícím), kteří chtějí doma, se svými nejbližšími, prožít poslední etapu svého života.

Domácí hospic Athelas má k dispozici multidisciplinární tým, který je složen z lékařů, zdravotních sester, sociálních pracovnic, pečovatelek, psycholožky a kaplana. Všichni zmiňovaní jsou svým pacientům k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, a to 7 dní v týdnu, v okrese Písek, Strakonice a v oblasti Týna nad Vltavou.

Návštěva domácího hospicu byla pro nás všechny velmi emotivní a zanechala stopy v každém z nás.

poslední zvonění

 25.4.2022

Dnes naposled – na obchodce bylo fajn a my se s Vámi loučíme. Ještě tu maturitu a jdeme do světa.

Vaše 4. A

pasování

 25.4.2022

Tužáka áčkových tříd a tím vládu nad OA Písek jsme předali třídě 3. A.

Teď je to na Vás.

Vaše 4. A