Podpora Ukrajině

28.2.2022

Vyjadřujeme podporu sužované Ukrajině, dnes vyhlášením sbírky a  zpěvem ukrajinské hymny v podání Báry Luskové z 1.A

Pomoc Ukrajině

28.2.2022

Mír pro Ukrajinu

24.2.2022

Dnes ráno po 4:00 se zapsalo Rusko do dějin nezapomenutelným zločinem proti lidskosti. Napadlo v plné síle suverénní stát Ukrajinu. Ukrajina možná druhé nejsilnější armádě světa podlehne, krev zabitých ukrajinských otců, matek, manželů, manželek, synů a dcer této brutální ruské agrese ať mají ruský prezident a jeho generálové na svých rukou do konce svých dnů. Protože  zaskočený Západ dosud nepřipravil proti barbarskému činu nic víc, než kosmetické sankce, pevně věříme, že teď připraví  reálné, které nesmyslné vraždění a zabíjení našich sousedů zastaví. Stejně jako vyvěšujeme každoročně na fasádě školy Vlajku pro Tibet, objednáváme dnes tu v ukrajinských barvách.

Cambridge English

5.2.2022

Jsme zkušební škola Evropského centra jazykových zkoušek a dnes na naší škole skládali další studenti z jihočeských středních škol a ze Středočeského kraje mezinárodní zkoušky Cambridge English. Učíme jazyky rádi a naplno, abyste v konkurenci obstáli.

Odhalení pamětní desky

1.2.2022

K výročí Dne památky holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti jsme dnes odhalili desku obětem nacistické okupace z řad studentů a profesorů. Vedle této desky visí též deska věnovaná všem, kteří se nemohli na naší škole v letech 1948-1989 z ideologických důvodů vzdělávat  nebo nemohli vyučovat. Na akci pronesli na adresu obou totalit krásné myšlenky 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje Mgr. František Talíř a tou samou měrou místostarosta města Písku, Ing. Petr Hladík. Akce se účastnili též Mgr. Bc. Eva Veselá MPA, předsedkyně Jednoty ČsOL Písek, Ing. Jaroslav Pospíšil, předseda spolku 1. ETALON Písek, plukovník Ing. et Ing. Rudolf Peleška za Letecký klub generála Janouška, Ing. Marie Procházková a Ing. Lenka Zámečníková za Střední zemědělskou školu Písek. Vrcholem akce bylo zavěšení věnce studentkou Kateřinou Blažkovou, následovalo zapálení svíček zástupci tříd a čestnými hosty. Na akci, na které zazněla mimo jiné židovská a česká hymna, vystoupili z řad studentů s hudební vložkou studentky Adéla Kramulová a Barbora Lusková, přednes zajistil student Martin Drdel. Silný zážitek z akce byl umocněn také díky studentům celé školy, kteří svým postojem na akci vytvořili nezapomenutelnou atmosféru. Autorem provedení pamětních desek je českobudějovický ateliér HERITAS (půdní vestavba OA Písek, titul PRESTA 2021).

Máme bronz!

20.1.2022

V krajském kole soutěže JA TOP LOGO 2021/2022 se v krajském kole umístila naše společnost REMEDY na krásném 3. místě!

Studentkám velmi gratulujeme!

Neváhejte a navštivte náš e-shop remedyshop.eu - koupí podpoříte domácí hospic ATHELAS, kterému společnost REMEDY věnuje svůj zisk z celoročního podnikání.

Zkoušky pro cizince opět na OA Písek

20.1.2022

Po kratší pauze se opět vrací na OA Zkoušky pro cizince z češtiny pro trvalý pobyt. Tentokrát se nejedná již o úroveň znalostí A1, ale A2. Na zkoušku se připravují pečlivě nejen uchazeči o tuto zkoušku, ale i my, examinátoři. Na několik měsíců se stal naším druhým domovem e-learningový kurz. Koncem ledna bychom měly dorazit do cíle a od 9. února začínáme naostro se zkouškami.

Pro budoucí studenty opět v online formě

18.1.2022

Jak všichni dobře víme, v roce 2020 neproběhla Burza škol v KD Písek, ale žáci 8. a 9. tříd měli možnost naši školu navštívit v online prostředí.
Tento školní rok se naštěstí uskutečnila Burza škol v KD Písek naživo, bez přítomnosti kamer , mohli jsme se vidět tváří v tvář, mohli jsme vám, budoucím studentům, předat informace, zkušenosti i zážitky. Přesto nám i tento školní rok poskytla JHK možnost, abychom vás ještě jednou pozdravily v online formě. Setkaly jsme se tedy s některými budoucími studenty již podruhé, s některými poprvé, ale vždy to byla setkání příjemná. Velmi nás překvapilo, jak jste se nebáli klást dotazy, byli jste komunikativní, milí, šikovní a kreativní. Doufáme, že jsme na vás přenesly alespoň částečně atmosféru, která u nás na OA panuje, a již nyní se na vás těšíme.

PS. Děkujeme našemu ajťákovi JW za technickou podporu!

Úprava počítačové učebny

18.1.2022

Minulý týden jsme dokončili počítačovou učebnu č.4. Výběr barev měl na starosti ateliér Heritas České Budějovice (půdní vestavba OA, titul PRESTA 2021), s kterým máme vyprojektovanou i zbývající počítačovou učebnu č.3. Je třeba se neustále posouvat a vytvářet studijní zázemí na úrovni. :-)

Stínování politika

13.1.2022

Včera jsme zahájili ve spolupráci s místopředsedou Poslanecké sněmovny Ing. Janem Bartoškem nový společný projekt s názvem Stínování politika. Je určen pro vybrané studenty, kteří by v budoucnu chtěli pracovat ve veřejné sféře. Naši studenti, Tereza Doubková a Martin Drdel, absolvovali např. jednání s arménským velvyslancem, to bylo vedeno v angličtině, dále jednání o dezinformacích na sociálních sítích, účastnili se pracovního obědu s týmem místopředsedy sněmovny, jednání o hlasování vlády České republiky. Pan místopředseda měl pro studenty zvlášť vyhrazený čas, kdy odpovídal na připravené dotazy a předával zkušenosti z oboru.  Sami studenti vyhodnotili nový projekt, který byl rozložen na 12 hodin v bloku, jako další nadstandardní příležitost k posunu v profesním a osobním rozhledu. A o to nám jde.