AKTUALITY

Spolupráce s FC Písek

 4.9.2022

Ve spolupráci s FC Písek chceme podporovat talentované fotbalisty

S novým rokem začnou naši vybraní studenti absolvovat tréninky pod vedením trenérů Fotbalového klubu Písek. Společným cílem předsedy FC Písek Leoše Gornického, šéftrenéra dorostu Petra Bílého a vedení školy je vytvořit maximální podmínky pro případnou budoucí profesionální kariéru.

Zahájení školního roku 2022/2023

 1.9.2022

Dnes jsme vás všechny po dvou měsících rádi viděli. Velký díky patří též galeristovi Jiřímu Reinišovi za úvodní slovo a že si vybral naši školu pro výstavu o díle významného výtvarníka Františka Doubka. Startuje naše adrenalinová jízda, jak jsme u nás zvyklí - máme pro vás připravené soutěže, olympiády, akce, projekty. Ještě v září letí někteří z vás v rámci Erasmu do Turecka, Itálie a Španělska, od zítra začíná příprava na Cambridgezské zkoušky a další. Pevně se připoutejte, ať za jízdy nevypadnete, bude to fajn

Jak se vám líbí?

 24.8.2022

Vaše učebna č. 3 v nové palbě.

slavnostní promoce na partnerské fakultě

 18.7.2022

Účastnit se slavnostní promoce naší partnerské fakulty v Zámecké jízdárně Českokrumlovského zámku je vždy zážitek. Při té příležitosti se též zdravíme s našimi absolventy, kteří přebírají diplom za dosažení vyšší mety tentokrát z rukou děkanky Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity.

3. A jela na vodu

 29.6.2022

Školní rok jsme zakončili vodáckým výletem. Projeli jsme Český Krumlov, překonali čtyři jezy a užili si krásný slunečný den.

Bylo to prima! 

Přejeme krásné prázdniny všem učitelům třída 3. A

Své podnikání zakončily studentky certifikátem ESP

 29.6.2022

Šest studentek z třetího ročníku, které pracovaly ve studentské společnosti REMEDY, úspěšně složily certifikát podnikatelských dovedností (ESP – Entrepreneurial Skills Pass). Jedná se o unikátní mezinárodní kvalifikaci, která potvrzuje, že studentky získaly potřebné znalosti, dovednosti a zkušenosti pro to, aby mohly založit firmu nebo se staly úspěšnými zaměstnanci.
ESP je certifikát, kterým si studenti mohou obohatit svůj životopis a který mohou použít pro získání dalšího vzdělání, aby snáze pronikli do světa práce, případně založili vlastní firmu.
Certifikát ESP je uznávaný a rozpoznávaný řadou globálních, evropských a národních organizací, jmenovitě Evropskou komisí, Evropským parlamentem, obchodními organizacemi jako je EUROCHAMBERS, CSR Europe a Evropským kulatým stolem průmyslu, a dále ministerstvy vzdělávání a univerzitami.
 

Do Prahy do divadla

 28.6.2022

   V pondělí 20. června 2022 jsme se  vydali v rámci předmětu český jazyk a literatura na exkurzi do Prahy. Naše první kroky vedly do Werichovy vily na Kampě. Jan Werich prý miloval velkou společnost a vedro. Chyběl jenom dým z jeho doutníků:)

   Naší další zastávkou bylo Národní muzeum. Prohlédli  jsme si výstavy Slavní čeští skladatelé a Když hvězdy září, věnované našim slavným hudebníkům a nejlepším hercům posledního století.

Zájemci o historii objevili i výstavu Nikdy se nevzdáme, která připomíná události roku1942.

   Obdivovali jsme také Pantheon s bustami slavných osobností, vystoupali do kupole, odkud jsme viděli panorama Prahy.

     Večer patřil Divadlu ABC, kde jsme zhlédli hru Zítra swing bude zníti všude. Herci hráli, zpívali a tančili s velkým nasazením. Všichni jsme se skvěle bavili.

                                                                                                                 R. Pelikánová a studenti 3.A

Den s manažerem

 23.6.2022

Začátkem června jsme využili odměnu z Fiktivního konkurzu - Den s manažerem.

Celý den jsme strávili  v hlavním sídle ČSAD Autobusy, a. s. v Českých Budějovicích. Hostitelem nám byl generální ředitel Ing. Vladimír Homola. Byli jsme provedeni různými vrstvami managementu, zasvětili nás do základů dopravní infrastruktury a viděli jsme, jak se staví jízdní řády. Během naší prohlídky jsme měli možnost setkat se s finančním ředitelem Ing. Karlem Coufalem, který nás seznámil s povinnostmi své pozice. Den jsme zakončili obědem, kde jsme měli šanci na zodpovězení našich otázek ohledně řízení podniku a jeho financování. Setkání bylo velkým přínosem pro náš budoucí profesní vývoj. Děkujeme

 

Tereza Doubková a Ondřej Brodský

Beseda s Jakubem Železným

 17.6.2022

Ve čtvrtek 16. června přijel pobesedovat s našimi studenty rozhlasový a televizní moderátor Jakub Železný. Studenti ocenili nejen poznatky z úst špičkového profesionála, ale k tomu navíc  spontánní a lidský přístup včetně humorných momentů ze života moderátora. Je zároveň další inspirací mladým lidem,  jelikož se angažuje v dobročinných akcích, stejně tak neváhá označit zlo jakéhokoliv typu pravým jménem svůj postoj se nebojí obhájit. Jakube, díky! Budeme se těšit příště…

 

REMEDY pomáhá

 15.6.2022

Studentská společnost REMEDY, kterou založilo šest studentek z naší školy, končí svoji úspěšnou roční podnikatelskou činnost.
 

Svůj zisk z podnikání ve výši 9 000 Kč předaly studentky ředitelce píseckého domácího hospicu Athelas Mgr. Daniele Nechvátalové s přáním, ať peníze z jejich podnikání slouží a pomáhají.

Vyrobené hračky, které už studentky nestačily prodat, darovaly psímu útulku ve Strakonicích. Hračky udělaly velikou radost pejskům bez domova.

Za tato krásná a velkorysá gesta patří studentkám veliký dík!