EKONOMICKÝ TÝM JUNIOR 2022

9.10.2022

6. října 2022 proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže Ekonomický tým (jihočeský kraj).

Zúčastnilo se 8 týmů z Českých Budějovic, Kaplice, Tábora a Písku.

Soutěžící museli zvládnout test a potom prezentaci. V té bylo vylosováno téma Inflace (navrženo OA České Budějovice) a porotu tvořili učitelé z každé zúčastněné školy.

Výsledky soutěže:

1.  místo  OA Písek tým 1 (postupuje do finále)
  2.  místo  OA Písek tým 2
  3.  místo  OA Tábor tým 1

Děkujeme za účast a nejlepším týmům blahopřejeme.

Účetní derby

7.10.2022

Dne 3. října 2022 se 11 studentek a studentů třetích ročníků zúčastnili školního kola soutěže Účetní derby. Na prvním místě se umístila Julie Pauličová, na druhém místě Karolína Benešová a dělené třetí místo obsadily Eliška Králová a Kateřina Tomsová. Všechny studentky jsou z 3. A. První dvě studentky nás budou reprezentovat v krajském kole této soutěže v Českých Budějovicích. Přejeme jim mnoho úspěchů.

V. Prokopová

Výstava BEGEGNUNGEN - SETKÁNÍ

7.10.2022

V měsíci září studenti OA Písek – napříč ročníky – navštívili výstavu v rámci výuky německého jazyka  s názvem SETKÁNÍ – BEGEGNUNGEN v městské knihovně Písek. Setkání – Begegnungen je název přeshraničního projektu, který tematizuje setkávání Bavorů a Čechů.

Studenti zhlédli fotografie osobností (podnikatelů, starostů, farářů, umělců, …), ale také náhodných kolemjdoucích a různých míst na obou stranách hranice a dozvěděli se tak některé zajímavosti z každodenního života našich sousedů.

Čtvrté ročníky navštívily ČNB

3.10.2022

Maturity se blíží, proto každé čerpání vědomostí velmi vítáme. V ČNB jsme se hodně dozvěděli o bankovním systému, české a československé měnové historii. Zaujal nás vznik a vývoj peněz, jak s nimi ruku v ruce vznikal finanční systém. Na vlastních bankovkách jsme kontrolovali ochranné prvky a pravost našich bankovek. Potěžkali jsme si zlatou cihlu.

O zajímavosti tu rozhodně nebyla nouze.

Nejúžastnějším exponátem byla unikátní vysokohmotnostní zlatá mince o nominální hodnotě 100 000 000 Kč! Tuto minci, která je největší zlatou mincí v Evropě a druhou největší na světě, vydala Česká národní banka v roce 2019 k příležitosti 100. výročí vzniku československé měny.

Třídy 4. A a 4. B

Výročí Ekonomické fakulty JČU

23.9.2022

Před osmi lety jsme podepsali na českobudějovické radnici spolupráci s Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity a stali jsme se její první fakultní střední školou. Od té doby jsme realizovali spoustu projektů a další pro vás společně chystáme. Dnes naše partnerská fakulta slaví 15 let existence. Všechno nejlepší k narozeninám, ať se mejdan podle plánu vydaří!

Sportovní kurz 2022

19.9.2022

Od pondělí 12. do čtvrtka 15. září 2022 jsme my, studenti 3. A a 3. B, byli na Šumavě (Nová Pec) na sportovním kurzu. Jezdili jsme na kole, sjeli část Vltavy na lodích, užívali si krásné přírody i posezení u krbu. I počasí nám docela přálo, takže „V pohodě!“

Výstava prací Františka DOubka

19.9.2022

Vernisáží v aule jsme odstartovali výstavu k 10. výročí odchodu jedinečného výtvarníka a grafika Františka Doubka. Díky za krásné vstupy spoluorganizátorovi výstavy Jiřímu Reinišovi, paní starostce Evě Vanžurové, panu místostarostovi Petru Hladíkovi a všem hostům za účast. Výstava pro veřejnost a pro školy potrvá do 14. října. Přijďte, jste srdečně zváni

Adaptační pobyt 1.B

15.9.2022

Na adaptačním pobytu ve Vrbně u Blatné strávila naše třída dva dny nabyté zajímavými hrami a kvízy.  Doprovod nám dělali třídní učitelka Eva Kopřivová a pan učitel Martin Průša. Pobyt stál za to, protože jsme se mohli lépe navzájem poznat!

Vaše 1. B

Adaptační pobyt 1. A

8.9.2022

Pondělí a úterý jsme strávili se svými učiteli – Jaroslavem Fořtem (třídní) a Martinem Průšou ve Vrbně u Blatné na adaptačním pobytu. Byla to paráda a my se těšíme na 4 roky studia na OA Písek!

Vaše 1. A

PŘEDÁVÁNÍ DIPLOMŮ – CAMBRIDGE ENGLISH!!!

4.9.2022

V pátek 2. 9. jsme předávali mezinárodní certifikáty Cambridge English. Dimplomy přivezla Ing. Michaela Bébrová, zástupkyně ředitele Evropského centra jazykových zkoušek. Úspěšní kandidáti převzali certifikáty z rukou pana ředitele Mgr. Pavla Sekyrky, Th.D. Ing. Michaela Bébrová uspořádala informačně-motivační přednášku pro oba první ročníky.