Školní soutěž v psaní na klávesnici

6.4.2022

Po dlouhé covidové odmlce opět proběhla na konci měsíce března školní soutěž v psaní na klávesnici PC. Desetiminutového opisu se tradičně účastnili studenti 2., 3. a 4. ročníků a tři nejlepší se probojovali do pořadí vítězů. O první místo se zasloužil Jan Alexandr Machálek z 2. B s počtem čistých úhozů za min. 291, druhé místo obsadil Vojtěch Poklop z 4. B s 272, 90 úhozy a na třetí místo se probojovala Hana Drholcová z 2. A s 259,30 úhozy, všichni do jednoho s neuvěřitelnou nulovou chybovostí. Tyto velice pěkné výsledky byly zasloužené a projevila se v nich velká píle a nezahálení v psaní na klávesnici ani v době distanční výuky. Studenti za to obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Děkujeme všem soutěžícím za krásné výsledky!

Hana Drholcová 2. A

březen - měsíc knihy

31.3.2022

V minulých dnech navštívily naše první ročníky Městskou knihovnu v Písku. Připomněli jsme si tím měsíc knihy. Ujala se nás paní Mgr. Ivana Čabrádková, která nás zasvětila do tajů písecké knihovny. Měli jsme možnost nakouknout do míst, kam se běžný návštěvník nepodívá, podívali jsme se například do skladu, kde jsou uloženy vzácné knihy, ale i časopisy, noviny. Knihovna nenabízí k zapůjčení jen knihy, noviny, časopisy, ale návštěvníci zde mohou studovat, mohou si vyhledávat nejrůznější informace na PC, navštěvovat různé jazykové kurzy. Dozvěděli jsme se něco i o historii knihovny. V současné době si můžeme zapůjčit více než 135 000 knihovních jednotek. Knihovna nám nabízí různé vzdělávací kurzy, např. Poznej komiks, Hledej, zdrojuj a cituj. Návštěvu knihovny si všichni užili a již nyní plánujeme další spolupráci.

Šumava – Kurz sjezdového lyžování a snowboardingu

29.3.2022

Druhé ročníky absolvovali 6. až 11. března lyžařský kurz na Šumavě. Krásné počasí a ideální podmínky na lyžování nám umožnili na plno využít sjezdovku na Zadově, kterou jsme měli většinu času skoro jenom pro sebe. Večerní zábava na penzionu byla často v rytmu hudby a společenský her. Poslední den jsme si vyzkoušeli slalom na čas a ocenili sladkou odměnou nejrychlejší studenty.

PŘEDÁVÁNÍ MEZINÁRODNÍCH JAZYKOVÝCH CERTIFIKÁTŮ CAMBRIDGE ENGLISH

25.3.2022

Dne 25. 3. 2022 proběhlo v aule naší školy slavností předání diplomů z jazykových zkoušek Cambridge English B1 Preliminary a B2 First. Úspěšní kandidáti čtvrtých ročkníků převzali diplomy z rukou ředitele OA Mgr. Pavla Sekyrky, Th.D. Společně s panem ředitelem diplomy předala Ing. Michaela Bébrová, zástupkyně ředitele Evropského centra jazykových zkoušek.

Všem úspěšným kandidátům moc GRATULUJEME!!!

Krabice od srdce

23.3.2022

Naši studenti se účastnili během uplynulého víkendu v rámci projektu Diakonie ČCE a TV Nova další sbírky pro děti z Ukrajiny. Moc si našich studentů vážíme - pomáhají jako dobrovolníci nejen v rámci školy, ale právě i ve dnech zaslouženého volna

Fiktivní konkurz

22.3.2022

Ve školním roce 2021/22 po dvouleté covidové pauze proběhl již
13. ročník fiktivního konkurzu na OA Písek.
Tradičně se zúčastnili studenti čtvrtého ročníku, z nichž ti nejlepší absolvovali v pondělí 21. března přijímací pohovor před komisí odborníků z praxe. V té letos pracovali pod vedením Ing. Vladimíra Homoly z ČSAD Autobusy České Budějovice, David Havelec z Faurecie, JUDr. Jiří Brožák z Úřadu práce a Ing. Markéta Adamová z JČU. Obchodní akademii zastupovali ředitel Mgr. Pavel Sekyrka, Th.D. a Ing. Jaroslav Fořt.

Komise speciálně ocenila čtyři studenty, jejichž odměnou bude Den strávený s manažerem ČSAD Autobusy. Jsou to: Tereza Doubková, Martin Drdel, Lukáš Brabenec a Ondřej Brodský.

Pomohli jsme a budeme pomáhat dál

21.3.2022

Naši skvělí studenti a kolegové pomáhají Ukrajině nejen finančně, ale dnes naplnili naši školní Octavii přinesenými potravinami.

Největší radost má ředitel, zaskočen byl i pan školník, který bude darovaný proviant v kině Portyč vykládat.

maturitní ples 4.b

8.3.2022

Posíláme první fotky z našeho maturitního plesu. Díky, že jste si to přišli s námi ve čtvrtek užít! Vaše 4.B

Jsme s Ukrajinou