Studentské firmy nás výborně reprezentovaly na veletrhu v Příbrami!

22.11.2022

Naše fiktivní firmy  Progress, s. r. o., Písek a Progress life, s. r. o., Písek se studenty 2. ročníku již pilně pracují od začátku školního roku.

Ve středu 16. 11. 2022 se divize Fleuriste, mate shop a Bellezas prezentovaly na letošním prvním veletrhu fiktivních firem v Příbrami.

Všem zaměstnancům díky – dobrá práce!

Jaroslav Fořt
majitel fiktivních firem

Den válečných veteránů

14.11.2022

K příležitosti Dne válečných veteránů, který se konal na Fügnerovo náměstí v Písku, naše škola obdržela z rukou předsedkyně Jednoty ČsOL Písek paní Mgr. Bc. Evy Veselé MPA a předsedy 1. ETALON, z.s. Ing. et Ing. Jaroslava Pospíšila čestné uznání za podporu a účast v branně bezpečnostní soutěži. Ocenění si nesmírně vážíme. Dnes jsme jako ostatní srdcem se všemi, kteří bojovali v obou světových válkách za svobodu naší vlasti.

Maturitní ples 4.A

14.11.2022

Dne 11. 11. 2022 s tématem Bridgerton jsme roztančili kulturní dům. Ples se velmi vydařil.
Třída 4.A

Překvapení u školní fontány

5.11.2022

Paní Vlášková z bufetu vytvořila k fontáně lesního muže a dnes ho zvěčnil dvorní fotograf školy pan Alois Němec. Pokud půjdete kolem, určitě nakoukněte na nádvoří!

Výrobky společnosti BeneVia zaujaly

1.11.2022

Studentská společnost BeneVia založená studenty z třetích ročníků úspěšně prodávala své výrobky na dnu otevřených dveří naší školy.
Nabizeli jsme přívěsky na klíče z pryskyřice, ekologické tablety do myčky a ekologické čističe na kuchyňské plochy.
Veškerý zisk věnujeme domácímu hospicu Athelas - děkujeme všem kupujícím!

Společnost BeneVia

Erasmus+ Let´s bring dreams to reality

24.10.2022

Skupina čtyř studentů z 3. A odletěla v neděli 16. 10. 2022 do Itálie a Erasmu+, který strávila v malebném městečku Foligno.

BYLO TO ÚŽASNÉ!

Poznali jsme hodně nových kamarádů, ve škole pracovali a uplatnili své ekonomické znalosti, viděli jsme starobylá města a spoustu památek v nich, ochutnali italskou kuchyni a procvičili angličtinu. Byl to pro nás nezapomenutelný týden!

Lucie Janovská, Klára Kotlínová, Kateřina Procházková a Vojtěch Ješina

JA Director Camp

21.10.2022

Ředitel JA studentské firmy BeneVia Jan Machálek se v pátek 21. 10. zúčastnil pracovního semináře JA pro ředitele studentských firem na University of New York in Prague. Jistě to bude další impuls k úspěchům naší firmy v tomto školním roce.

Účtovat umíme!

19.10.2022

Ze soutěže Účetní derby, která se konala 19. 10. v Českých Budějovicích, přivezly Julie Pauličová zlatou a Karolína Benešová stříbrnou medaili. Obě jsou ze 3. A.

Blahopřejeme!

Bolestné kameny v televizi

17.10.2022

Česká televize odvysílala včera v pořadu Toulavá kamera další reportáž o našem autorském projektu s názvem Bolestné kameny. Tímto zdravíme původní pracovní skupinu studentů, s kterou jsme projekt v roce 2012 zahájili, naše patrony, zpěvačku Martu Kubišovou a prof. Tomáše Halíka, herce, kteří projektu zapůjčili svůj hlas, režiséra Hynka Bočana, hudebního skladatele Zdeňka Bartáka a další umělce. Obrovský dík patří všem sponzorům a dalším podporovatelům - bez vás bychom nikdy nemohli projekt ve všech výstupech zrealizovat.

16. říjen - Toulavá kamera | Česká televize (ceskatelevize.cz)  čas 22:50

UniLink - přednáška

10.10.2022

Studenti čtvrtých a třetích ročníků dnes vyslechli přednášku Higher studies abroad, kde se dozvěděli důležité informace o možnosti studia na vysokých školách v zahraničí. Informace studentům podala zástupkyně společnosti UniLink - Poradenského centra pro studium v zahraničí.