Krajské finále ve fotbale

6.6.2022

„Tak jsme první no a co” si mohli zakřičet naši hoši, kteří se dnes účastnili krajského finále ve fotbale.

Cesta za vítězstvím nebyla jednoduchá. Po druhém místě ve skupině A, které jsme si zajistili v posledním zápase suverénní výhrou nad GVN Jindřichův Hradec, nás čekalo čtvrtfinále a v něm SOŠ Velešín. Soupeře jsme nepustili do hry a s přehledem si došli pro šanci hrát semifinále proti nejvíce obávanému týmu v turnaji – SŠ polytechnická České Budějovice.

Kapitán týmu Tom Bílý určil taktiku, kterou tým bezchybně splnil. Rozhodovaly penalty, kde vynikající výkon gólmana Tomáše Martínka podpořili všichni střelci. Radovali jsme se z postupu do finále, kde nás čekal známý soupeř SPŠ a VOŠ Písek. I přes fakt, že jsme měli o jeden zápas více v nohách, bylo finále vyrovnané. Rozhodla krásně zahraná standardní situace Roberta Cardy!

Maturitní večírek 4. A se vydařil!

30.5.2022

V pátek jsme se sešli U Malířských, abychom poděkovali učitelům a zavzpomínali na naše čtyři roky studia.

Jak na VŠ?

23.5.2022

Odpověď na tuto otázku hledal společně se studenty třetích ročníků pan Vladislav Nechvátal, který si pro naši školu připravil prezentaci s názvem - Přechod na VŠ. Studenti byli seznámeni s podmínkami, které mohou ovlivnit výběr VŠ. Mezi studenty středních škol byla provedena anketa, ze které vyplývá, co je při výběru VŠ nejdůležitější. Mezi hlavní kritéria patří např. kvalita studia, město, kde se VŠ nachází, uplatnitelnost v praxi, zahraniční stáže. Studenti se většinou pro VŠ rozhodují na přelomu třetího a čtvrtého ročníku. Studentům byly doporučeny webové stránky, které jim mohou při volbě té správné VŠ pomoct. Kromě toho 2x ročně obdrží studenti maturitních ročníků noviny – Jak na VŠ.

V příštím školním roce k nám pan V. Nechvátal opět zavítá, tentokráte nám poskytne informace o Scio testech.

Studentská společnost REMEDY navštívila domácí hospic Athelas

11.5.2022

Snažíme se pomáhat potřebným, proto jsme se rozhodli věnovat veškerý zisk církevní neziskové organizaci Athelas, jejíž hlavním cílem je poskytovat péči, pomoc a podporu terminálně nemocným pacientům (umírajícím), kteří chtějí doma, se svými nejbližšími, prožít poslední etapu svého života.

Domácí hospic Athelas má k dispozici multidisciplinární tým, který je složen z lékařů, zdravotních sester, sociálních pracovnic, pečovatelek, psycholožky a kaplana. Všichni zmiňovaní jsou svým pacientům k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, a to 7 dní v týdnu, v okrese Písek, Strakonice a v oblasti Týna nad Vltavou.

Návštěva domácího hospicu byla pro nás všechny velmi emotivní a zanechala stopy v každém z nás.

poslední zvonění

25.4.2022

Dnes naposled – na obchodce bylo fajn a my se s Vámi loučíme. Ještě tu maturitu a jdeme do světa.

pasování

25.4.2022

Tužáka áčkových tříd a tím vládu nad OA Písek jsme předali třídě 3. A.

Teď je to na Vás.

Další sportovní úspěch naší OA Písek

11.4.2022

V pátek 8. dubna se uskutečnilo okresní finále středních škol ve fotbale za časti šesti středních škol, které byly rozděleny do dvou skupin. První utkání s Gymnáziem Písek skončilo remízou 0:0 a ve druhém utkání jsme porazili VOŠ a SLŠ Písek 2:0. Po vítězství ve skupině jsme se utkali v semifinále se střední zdravotnickou školou a zaslouženě zvítězili 2:1. Ve finálovém utkání jsme vyzvali hráče SPŠ a VOŠ Písek. Přes větší počet našich šancí utkání skončilo 0:0. V následujícím penaltovém rozstřelu jsme naše střelecké pokusy úspěšně zvládli, a když náš brankář Tomáš Martínek chytil hned první dva pokusy soupeře, mohla vypuknout radost hráčů z vítězství v turnaji a postupu do květnového krajského finále, které se bude konat opět v Písku.

Poděkování si zaslouží celý tým hlavně za velice dobrý přístup k celé akci a výbornou reprezentaci naší školy.

REMEDY na veletrhu studentského podnikání JA EXPO

11.4.2022

Dne 7. dubna 2022 se naše studentská společnost REMEDY účastnila prestižního veletrhu studentského podnikání JA EXPO v Galerii Harfa v Praze.

Více než 40 studentských firem představilo své podnikatelské nápady. Tento veletrh je vyvrcholením naší podnikatelské činnosti. V tomto roce jsme měli jedinečnou šanci poznat, co podnikání obnáší, spolupracovali jsme s odborníky z praxe, snažili jsme se s našimi výrobky proniknout na trh a můžeme říci, že se nám to podařilo. Prodávali jsme face to face, ale také přes náš e-shop.

Byla to skvělá zkušenost! Mladší spolužáci neváhejte, a zapojte se do programu JA studentská firma!

Společnost REMEDY

Erasmus+ „Our Earth, Our Home“

6.4.2022

V březnu jsme se účastnily projektu Erasmus+ se zaměřením na ekologii v polské Poznani.

Byl to týden plný zážitků, poznání, nových přátelství a zábavy i poučení. Prohlédly jsme si historická centra Poznaně a Wroclawi a viděly jsme, jak v těchto městech využívají dešťovou vodu,  jak a kde nabízí přebytečné potraviny, jak kompostují a starají se o zeleň ve městech. Zúčastnily jsme se tematických přednášek a zkusily si něco vyrobit z již nepotřebného materiálu. Měly jsme možnost vidět teplárnu a dozvědět se mnohé o jejím provozu, navštívit muzeum croissantů s úžasným programem.

Polsko je krásná a přátelská země a projekt Erasmus+ nám dal možnost ji navštívit!

Štěpánka Krčalová, Adéla Růžičková, Lucie Vokatá, Michaela Opavová a Nella Švecová- studentky ze 3. A

REMEDY se svým podnikatelským záměrem v zahraničí

6.4.2022

Studentská společnost REMEDY úspěšně prezentovala své výrobky, které jsou zaměřeny hlavně na recyklaci již nevyužitelného materiálu v Polské Poznani. Svíčky v již použitém skle, cvičební copy  a hračky pro zvířata z textilu, který by skončil v odpadu, velmi zaujaly. Studenti z Polska, Irska, Rumunska a Itálie si vyzkoušeli výrobu hraček pro psy již nepotřebného textilu. Práce na výrobě studenty velmi bavila a všechny vyrobené hračky se dostaly k psím kamarádům. Nezbyla ani jedna!