AKTUALITY

Další třída v novém kabátě čeká na svoje obyvatele

 29.3.2021

Milé studentky a milí studenti,

naše kolegyně z provozního úseku, paní Johanka Csizmazia a paní Eva Vlášková, dostaly za úkol vymalovat kmenovou třídu 3.A. Souhlasily - s tím, že si to udělají po svém. Myslím, že se kolegyně trochu utrhly ze řetězu, ale výsledek posuďte sami!

jarní pozdrav

 22.3.2021

Milé studentky a milí studenti,

zdravíme Vás a posíláme krátkou zprávu ze života školy. Čas čekání na Vás využíváme i nadále k úpravám dalších učeben, aby se vám ve Vaší škole líbilo. Nyní probíhají práce v učebnách AJ, NJ, PEK1, kmenové třídě 3.A, do učebny č. 4 byly nakoupeny nové počítače a monitory. Dále pracujeme na přípravě stavebních projektů ( proměna hlavního vjezdu do objektu – realizace letos) a dále sháníme prostředky na velký stavební projekt – realizace nového venkovního hřiště za jídelnou. Vedle toho kolegyně a kolegové administrují nové Erasmy, abyste mohli opět pracovně cestovat, dále soutěže a výzvy, jak jsme zvyklí. Co se týká velkých exkurzí, první bude Řím, jakmile to bude možné, další destinace jsou v pořadníku.

Těšíme se na viděnou

Pavel Sekyrka a Hanka Karolyiová

Ani letos nezapomínáme

 10.3.2021

Dnes, 10. března, visí opět na naší škole vlajka autonomní oblasti Tibet. Výzva Vlajka pro Tibet připomíná tibetské povstání proti čínské okupaci před 62 lety. Při okupaci zahynulo přes 80 tisíc Tibeťanů, další tisíce zahynuly v dalších letech v čínských koncentračních táborech, tisíce klášterů a ostatních památek bylo srovnáno se zemí. Kampaň, kterou každoročně organizuje spolek Lungta, odkazuje též do současnosti na porušování lidských práv nejen v Tibetu, ale i v Hongkongu a v každodenním životě Číny. Velmoc, která se nikdy za zvěrstva páchaná na tibetském domorodém obyvatelstvu neomluvila, vyznává i dnes komunistickou ideologii, která má na svědomí nejvíce obětí v dějinách lidstva.

ZKOUŠKY CAMBRIDGE - JARO 2021

 2.3.2021

Milé studentky, milí studenti,
v nadcházejícím jarním zkouškovém období se budou opět konat zkoušky Cambridge English na naší škole.

Zkouškové termíny a odkazy naleznete zde. https://www.elec.eu/10-aktuality/122-blizi-se-terminy-registraci-ke-zkouskam-v-jiznich-cechach

Dále zde můžete najít možnosti předtestování a spoustu užitečných informací k jednotlivým typům zkoušek. Je důležité si pohlídat termín registrace!!!

Zkoušky na naší škole jsou otevřené a mohou se k nim přihlásit i uchazeči z jiných škol.

V Žatci jsme byli zlatí!

 20.2.2021

V únoru jsme se zúčastnili on-line mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Žatci, naše firmy byly mezi 61 účastníky opravdu vidět!

Divize Smoothie factory získala zlatou medaili v kategorii leták a stříbrnou medaili v kategorii slogan.
Divize Baby face se v kategorii webové stránky umístila na 4. místě. Protože však na 1. místě jsou studenti z vysoké školy, můžeme s klidným svědomím říci, že mají symbolický bronz!

Další umístění v první dvacítce:

7. místo - divize Smoothie factory – kategorie logo
7. místo - divize Le Macaron – kategorie slogan
9. místo - divize Enjoy it – kategorie leták
14. místo - divize Le Macaron – kategorie leták
15. místo - divize Baby face – kategorie slogan
16. místo - divize Le Macaron – kategorie webové stránky
19. místo - divize Enjoy it – kategorie slogan
20. místo - divize Le Macaron – kategorie logo

Děvčata a kluci, dobrá práce! Děkujeme!

babyface-cz.webnode.cz

Naši studenti v publicistickém pořadu Fokus Václava Moravce

 17.2.2021

Kde končí občanská poslušnost? Co donutí lid povstat? Jaké šance má vzpoura v demokracii? Občanská neposlušnost bylo další téma publicistického pořadu České televize Fokus Václava Moravce. Naši školu, která byla do pořadu pozvána aspoň virtuálně, zastupovali se svými dotazy Eliška Nováková a Danila Hincu ze 4.B.

Postup našich účtařů do celostátního finále účetní soutěže MD DAL

 11.2.2021

Naši studenti uspěli v 1. části prestižní celostátní soutěže v účetnictví MD DAL, které se zúčastnilo 82 studentů 4. ročníků středních škol s výukou účetnictví.

Martin Mendl se umístil na 6. místě, Veronika Vránová se umístila na 10. místě a Adéla Krejčová na 13. místě.

V důsledku epidemiologických opatření je letos soutěž organizována netradičním způsobem. Na konci ledna se konala první část soutěže on-line způsobem, kdy studenti jednak účtovali příklady z různých oblastí a jednak řešili elektronický test, který obsahoval znalostní otázky. Prvních 45 soutěžících postupuje do celostátního finále, které se uskuteční v prezenční formě 30. března 2021 v budově Soukromé vysoké školy ekonomické ve Znojmě.

Všem našim účtařům děkujeme za vzornou reprezentaci, gratulujeme k postupu a přejeme jim mnoho úspěchů v celostátním finále.

Z Prahy „přivezly“ fiktivní firmy 2 medaile!

 11.2.2021

Veletrhu fiktivních firem v Praze (off line) se zúčastnily

  • Progress, s. r. o., Písek  – divize Le Macaron
  • Progress life, s. r. o., Písek  – divize Baby face
  • Progress life, s. r. o., Písek  – divize Smoothie factory

Největším úspěchem jsou:

  • bronzová medaile – za leták - divize Smoothie factory
  • bronzová medaile – za prezentaci - divize Baby face
  • 4. místo - za prezentaci - divize Smoothie factory
  • 5. místo - za firemní webové stránky - divize Baby face

Pracovníci fiktivních firem

SEMINÁŘ AT&T SOFTSKILLS 2021

 11.2.2021

Ve dnech 9. 2. a 10. 2. 2021 se uskutečnil  vzdělávací seminář pro středoškoláky. Cílem této vzdělávací akce bylo studentům ukázat, jak se bránit syndromu vyhoření, zjistit, co znamená radikální upřímnost a jak ji správně využít, jak sestavit životopis a jak se připravit na pracovní pohovor.

Jak popsaly seminář Lucie Váňová (3. A), Anna Řehůřková (3. A) a Natálie Grospietschová (2. A)?

Seminář, kterého se on-line zúčastnilo přes 200 studentů, byl ve dvou dnech rozdělen do čtyř bloků. Každý z bloků trval přibližně hodinu, konal se dopoledne a byl velmi zajímavý. Lektoři byli velmi milí, přívětiví a rádi odpovídali na dotazy studentů. Spolu s příběhy či příklady z praxe nastínili situace, které nám pomohly lépe pochopit, o čem se zrovna mluví. Všechny prezentace nakonec byly poskytnuty  studentům pro případné další užití.

Co jsme se naučily?

Jak reagovat ve stresových situacích, jak předejít syndromu vyhoření a jaký má syndrom průběh. Líbilo se nám, že jsme se mohli na cokoliv zeptat, jakkoliv se vyjádřit a vyzkoušet si např. správné dýchání ve stresových situacích.

Nejpřínosnější pro nás byla část semináře, který se nás naučila, jak správně sestavit životopis, porozumět tomu, jak to funguje v pracovním prostředí a na jakou pracovní pozici zařadit různé typy lidí podle povahy. Opět jsme ocenily prostor pro naše dotazy a případné vysvětlení některých věcí, které nebyly zmíněny.  Také jsme si uvědomily, jak je důležité udělat první dojem při pracovním pohovoru a jak by měl pracovní pohovor probíhat. Velmi se nám líbilo, že po ukončení každé prezentace jsme měly možnost soutěžit na internetové stránce tím, že jsme odpovídaly na uvedené otázky a ověřily si tak, jaké znalosti jsme z prezentace získaly.

Velmi jsme si seminář užily a rády se v budoucnu podobných seminářů zúčastníme!

Lucie, Natálie a Anička

Úspěch v soutěži EU4U

 11.2.2021

Studentská soutěž EU4U, jejímž cílem je vytvoření videa nebo plakátu projektu podpořeného z evropských fondů.

Ročník 2020/2021 zná své vítěze. Podívejte se na výherní příspěvek naší studentky!