AKTUALITY

Setkání s paní starostkou

 17.6.2021

Navzdory těžkému roku se podařilo Městu Písek uspořádat na radnici setkání nejlepších studentů či zástupců týmů, které získaly v uplynulém školním roce významné umístění v krajských, celostátních či mezinárodních soutěžích.Setkání bylo o to vzácnější, že se konalo po dvou letech a byli jsme opět početně zastoupeni. Velký díky tak patří jistě úspěšným studentům a zastoupeným týmům,, ale letos ještě více než kdy jindy právě pedagogům, kterým se podařilo v takto nelehkých podmínkách studenty k účasti v soutěžích namotivovat.

 

Stali jsme se absolutními vítězi v JA SAP IT

 2.6.2021

Jen pár týdnů před koncem roku jsme se účastnili zajímavé soutěže JA SAP IT Innovation Camp,kde jsme se online potýkali s problémem -  najít inovativní nápad na téma online testování.

Týmy z celé republiky za pomoci mentorů se snažili najít co nejinovativnější řešení.

Komunikace s mentory, prezentace i obhajoba probíhaly v angličtině, to byla pro nás velká výzva.

Náš tým „Žárovky“ tvořilo 5 studentů ze třídy 2. A – Hana Rozhoňová, Natálie Grospietschová, Eliška Rejšková, Barbora Kudějová a Tom Bílý. Spolupracovali jsme s mentorem Ahmedem Toubarem, který nám velmi pomohl. Porotu jsme zaujali nejvíce ze všech týmů a stali jsme se absolutními vítězi.

Náš nápad byl založen na využití kamery, která skenovala člověka včetně jeho pohybů a přenesla ho do virtuálního prostředí. Díky této kamerce se lidé vidí zcela reálně a mohou se setkat ve virtuálním světě například v kanceláři, učebně, vlastně kdekoliv. Naše kamera by se dala využít u online pracovních pohovorů, ve školách všeho typu a možná i v domácnostech.

Byla to pro nás skvělá zkušenost!

Tým Žárovky

Chcete si zkusit podnikat??? Proč ne!

 2.6.2021

Do reálné firmy jsme se zapojili především proto, abychom získali zkušenosti. Kde jinde se plně ponořit do tajů podnikání a vyzkoušet si podnikání na vlastní kůži než ve vzdělávacím programu Reálná firma. Také nás oslovila možnost získat po celoroční práci ve firmě a úspěšném složení zkoušek mezinárodně uznávaný Certifikát podnikatelských dovedností.

Založili jsme společnost GreenFuture, která se zaměřila na výrobu a prodej ručně malovaných tašek a roušek. Spolupracovali jsme s mentorem panem Tomášem Urbanem, který nám dával cenné rady z praxe a tvořil nedílnou součást našeho týmu.

Naše očekávání byla poměrně jednoduchá, chtěli jsme být úspěšní v soutěžích i v podnikání – oboje se nám podařilo! Za celý rok jsme v různých soutěžích vybojovali 2 krát zlato a jednou bronz. Byli jsme rádi, když jsme viděli, že náš e-shop funguje a lidé si naše produkty objednávají a jsou s nimi spokojeni.

Naše začátky byly pomalé, ale postupně jsme se naučili, jak si počínat, aby naše firma šlapala. Teď už jsme fungující tým, kde má každý své místo. Sem tam se objevil problém, ale my jsme ho společně vyřešili. Naučili jsme si naslouchat a spolupracovat.

Za rok jsme vybudovali plnohodnotnou a konkurence schopnou společnost GreenFuture.

Podpořili jsme organizaci Čistý les, které věnujeme nemalou částku z našeho zisku.

Díky vzdělávacímu programu JA Firma budeme vědět, jak správně zapůsobit na zákazníka, jak vymýšlet stále lepší a lepší produkty, o které bude zájem, jak vytvořit poutavé video, prezentaci a jak sepsat výroční zprávu.  Získané zkušenosti využijeme v budoucnosti, a kdo ví, třeba si po absolvování obchodní akademie nějakou vlastní firmu založíme!

Vaše GreenFuture

Tabla našich maturantů

 18.5.2021

Naši maturanti ze 4.A a 4.B se začínají pozvolna loučit a podle zvyku vystavili svá tabla.

Třídu 4.A 2017-2021 OA a JŠ Písek můžete najít za výlohou Axis Optik na Velkém náměstí č.p. 2

Třídu 4.B 2017-2021 OA a JŠ Písek najdete za výlohou prodejny Timeout v Heydukově ulici č.9 (vede z Velkého náměstí na Havlíčkovo náměstí - Florián)

 

Děkujeme Axis Optik a prodejně Timeout za opakovanou spolupráci a podporu studentů

Podnikatelský Erasmus jsme uzavřeli online

 12.5.2021

Ve dnech 10. – 11. 5. 2021 studenti třídy 2. A – Natálie Grospietschová, Jan Hrabáček, Adéla Hašková, Adéla Růžičková, Hana Rozhoňová a Linda Žižková - důstojně reprezentovali naši školu v mezinárodním projektu Erasmus D. Y. E. T. – podnikatelských dovedností.

Tohoto mezinárodního online setkání se kromě nás účastnili studenti z Azorských ostrovů, Sicílie, Polska a Kypru.

Naši studenti online představili své fiktivní firmy Enjoy it, Baby Face a Smoothie factory a dále prezentovali reklamní letáky, loga, slogany a vizitky.

Ve světě podnikání se neztratíme!

Reportáž České televize o naší úspěšné studentské firmě GreenFuture

 11.5.2021

Zpráva na facebooku

GreenFuture opět na stupních vítězů!

 11.5.2021

Koncem dubna se uzavřela sedmiměsíční soutěž studentských firem, která byla zaměřena na propagaci jejich podnikatelské činnosti prostřednictvím sdělovacích médií.

GreenFuture využívala k propagaci zejména sociální sítě a regionální deníky, kde prezentovala svou činnost, produkty i úspěchy.

V této soutěži naše úspěšná společnost obsadila 3. místo a ředitelka marketingu si převezme diplom a cenu na Velvyslanectví USA!

Gratulujeme!

Pozdravy od fontány

 28.4.2021

Milé studentky a milí studenti,

dnes jsme opět uvedli do provozu fontánu a tak posíláme aspoň distanční formou osvěžující pozdravy. Čísla pozitivně testovaných klesají a pevně doufáme, že se již brzy uvidíme.

Pevné zdraví a mnoho sil všem
Pavel Sekyrka, Hanka Karolyiová, Vlasta Holubářová a všichni zaměstnanci školy

Zlatá medaile pro GreenFuture za nejlepší e-shop!

 27.4.2021

Reálná firma GreenFuture, kterou reprezentovaly Tereza Doubková, Simona Charyparová, Kateřina Kučerová, Markéta Lauerová, Gabriela Ctiborová a Tereza Bílková, zvítězila na online veletrhu JA EXPO v kategorii nejlepší e-shop a postoupila do národního finále. To bude celé v anglickém jazyce a bude se konat 5. května. Gratulujeme!

Firmu GreenFuture založilo osm skvělých a velmi pracovitých dívek z třetího ročníku a pustilo se do reálného podnikání. Vyrábějí ručně malované tašky a šijí roušky z textilních materiálů a snaží se, aby se roušky staly stylovým doplňkem nikoliv omezením. Propagují ochranu životního prostředí a zisk věnují dobročinné organizaci Čistý les.

ÚSPĚCH V KRAJSKÉM KOLE EKONOMICKÉ OLYMPIÁDY

 13.4.2021

V prosinci 2020 se studentky a studenti 3. a 4. ročníků zúčastnili školního kola 5. ročníku Ekonomické olympiády, které mělo online podobu stejně jako v minulých letech.

Vzhledem k situaci ohledně šíření nákazy koronavirem byli nuceni organizátoři uspořádat krajské kolo též online formou. Do tohoto kola postoupilo ze školního kola celkem 7 studentů a studentek.

Účast v krajském kole byla velice zdařilá. Nejlepší náš student ze 4. ročníku se umístil na velmi pěkném 4. místě z celkového počtu 75 zúčastněných.