AKTUALITY

ZKOUŠKY CAMBRIDGE - JARO 2021

 2.3.2021

Milé studentky, milí studenti,
v nadcházejícím jarním zkouškovém období se budou opět konat zkoušky Cambridge English na naší škole.

Zkouškové termíny a odkazy naleznete zde. https://www.elec.eu/10-aktuality/122-blizi-se-terminy-registraci-ke-zkouskam-v-jiznich-cechach

Dále zde můžete najít možnosti předtestování a spoustu užitečných informací k jednotlivým typům zkoušek. Je důležité si pohlídat termín registrace!!!

Zkoušky na naší škole jsou otevřené a mohou se k nim přihlásit i uchazeči z jiných škol.

V Žatci jsme byli zlatí!

 20.2.2021

V únoru jsme se zúčastnili on-line mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Žatci, naše firmy byly mezi 61 účastníky opravdu vidět!

Divize Smoothie factory získala zlatou medaili v kategorii leták a stříbrnou medaili v kategorii slogan.
Divize Baby face se v kategorii webové stránky umístila na 4. místě. Protože však na 1. místě jsou studenti z vysoké školy, můžeme s klidným svědomím říci, že mají symbolický bronz!

Další umístění v první dvacítce:

7. místo - divize Smoothie factory – kategorie logo
7. místo - divize Le Macaron – kategorie slogan
9. místo - divize Enjoy it – kategorie leták
14. místo - divize Le Macaron – kategorie leták
15. místo - divize Baby face – kategorie slogan
16. místo - divize Le Macaron – kategorie webové stránky
19. místo - divize Enjoy it – kategorie slogan
20. místo - divize Le Macaron – kategorie logo

Děvčata a kluci, dobrá práce! Děkujeme!

babyface-cz.webnode.cz

Naši studenti v publicistickém pořadu Fokus Václava Moravce

 17.2.2021

Kde končí občanská poslušnost? Co donutí lid povstat? Jaké šance má vzpoura v demokracii? Občanská neposlušnost bylo další téma publicistického pořadu České televize Fokus Václava Moravce. Naši školu, která byla do pořadu pozvána aspoň virtuálně, zastupovali se svými dotazy Eliška Nováková a Danila Hincu ze 4.B.

Postup našich účtařů do celostátního finále účetní soutěže MD DAL

 11.2.2021

Naši studenti uspěli v 1. části prestižní celostátní soutěže v účetnictví MD DAL, které se zúčastnilo 82 studentů 4. ročníků středních škol s výukou účetnictví.

Martin Mendl se umístil na 6. místě, Veronika Vránová se umístila na 10. místě a Adéla Krejčová na 13. místě.

V důsledku epidemiologických opatření je letos soutěž organizována netradičním způsobem. Na konci ledna se konala první část soutěže on-line způsobem, kdy studenti jednak účtovali příklady z různých oblastí a jednak řešili elektronický test, který obsahoval znalostní otázky. Prvních 45 soutěžících postupuje do celostátního finále, které se uskuteční v prezenční formě 30. března 2021 v budově Soukromé vysoké školy ekonomické ve Znojmě.

Všem našim účtařům děkujeme za vzornou reprezentaci, gratulujeme k postupu a přejeme jim mnoho úspěchů v celostátním finále.

Z Prahy „přivezly“ fiktivní firmy 2 medaile!

 11.2.2021

Veletrhu fiktivních firem v Praze (off line) se zúčastnily

  • Progress, s. r. o., Písek  – divize Le Macaron
  • Progress life, s. r. o., Písek  – divize Baby face
  • Progress life, s. r. o., Písek  – divize Smoothie factory

Největším úspěchem jsou:

  • bronzová medaile – za leták - divize Smoothie factory
  • bronzová medaile – za prezentaci - divize Baby face
  • 4. místo - za prezentaci - divize Smoothie factory
  • 5. místo - za firemní webové stránky - divize Baby face

Pracovníci fiktivních firem

SEMINÁŘ AT&T SOFTSKILLS 2021

 11.2.2021

Ve dnech 9. 2. a 10. 2. 2021 se uskutečnil  vzdělávací seminář pro středoškoláky. Cílem této vzdělávací akce bylo studentům ukázat, jak se bránit syndromu vyhoření, zjistit, co znamená radikální upřímnost a jak ji správně využít, jak sestavit životopis a jak se připravit na pracovní pohovor.

Jak popsaly seminář Lucie Váňová (3. A), Anna Řehůřková (3. A) a Natálie Grospietschová (2. A)?

Seminář, kterého se on-line zúčastnilo přes 200 studentů, byl ve dvou dnech rozdělen do čtyř bloků. Každý z bloků trval přibližně hodinu, konal se dopoledne a byl velmi zajímavý. Lektoři byli velmi milí, přívětiví a rádi odpovídali na dotazy studentů. Spolu s příběhy či příklady z praxe nastínili situace, které nám pomohly lépe pochopit, o čem se zrovna mluví. Všechny prezentace nakonec byly poskytnuty  studentům pro případné další užití.

Co jsme se naučily?

Jak reagovat ve stresových situacích, jak předejít syndromu vyhoření a jaký má syndrom průběh. Líbilo se nám, že jsme se mohli na cokoliv zeptat, jakkoliv se vyjádřit a vyzkoušet si např. správné dýchání ve stresových situacích.

Nejpřínosnější pro nás byla část semináře, který se nás naučila, jak správně sestavit životopis, porozumět tomu, jak to funguje v pracovním prostředí a na jakou pracovní pozici zařadit různé typy lidí podle povahy. Opět jsme ocenily prostor pro naše dotazy a případné vysvětlení některých věcí, které nebyly zmíněny.  Také jsme si uvědomily, jak je důležité udělat první dojem při pracovním pohovoru a jak by měl pracovní pohovor probíhat. Velmi se nám líbilo, že po ukončení každé prezentace jsme měly možnost soutěžit na internetové stránce tím, že jsme odpovídaly na uvedené otázky a ověřily si tak, jaké znalosti jsme z prezentace získaly.

Velmi jsme si seminář užily a rády se v budoucnu podobných seminářů zúčastníme!

Lucie, Natálie a Anička

Úspěch v soutěži EU4U

 11.2.2021

Studentská soutěž EU4U, jejímž cílem je vytvoření videa nebo plakátu projektu podpořeného z evropských fondů.

Ročník 2020/2021 zná své vítěze. Podívejte se na výherní příspěvek naší studentky!

Lednová olympiáda zná své vítěze

 30.1.2021

Poslední lednový týden proběhlo okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Každý rok se studenti scházejí v prostorách Domu dětí a mládeže v Písku, tentokrát každý účastník zasedl ke svému počítači a tato soutěž proběhla distančně z domova. Naše barvy hájily dvě studentky třetího ročníku – Tereza Bílková a Anežka Housarová. Mezi studenty středních škol se neztratily, Anežka obsadila krásné čtvrté místo, jen o pouhý bod jí utekla bronzová medaile, Tereza obsadila pěkné šesté místo. Našim olympioničkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Online burza středních škol

 15.1.2021

Vítejte u nás na Obchodní akademii v Písku, tak touto větou jsme vždy rádi vítali zájemce o studium na naší škole v rámci Burzy středích škol. Dveře OA byly vždy otřevřené a rádi jsme Vás naší školou provedli.

Nyní nám to ale bohužel situaci nedovoluje, přesto jsme se s Vámi, budoucími studenty, spojily prostřednictvím Jihočeské hospodářské komory, která nám zprostředkovala online setkání.
Snažily jsme se Vám předat co nejvíce informací o naší škole, snažily jsme se na Vás přenést i atmosféru a zážitky, které společně se svými studenty sdílíme. Budeme se na Vás těšit, doufejme, v brzké době, ihned, jak to bude možné, tak Vám dveře naší školy otevřeme :).

Všem uchazečům o naši školu přejeme hodně štěstí u přijímacích zkoušek a těšíme se s Vámi na viděnou.

Daniela Fořtová, Zuzana Dovínová

PS. Velký dík patří i naší technické podpoře - Jaroslavu Wailgunymu.