Stínování politika

13.1.2022

Pavel Sekyrka

Včera jsme zahájili ve spolupráci s místopředsedou Poslanecké sněmovny Ing. Janem Bartoškem nový společný projekt s názvem Stínování politika. Je určen pro vybrané studenty, kteří by v budoucnu chtěli pracovat ve veřejné sféře. Naši studenti, Tereza Doubková a Martin Drdel, absolvovali např. jednání s arménským velvyslancem, to bylo vedeno v angličtině, dále jednání o dezinformacích na sociálních sítích, účastnili se pracovního obědu s týmem místopředsedy sněmovny, jednání o hlasování vlády České republiky. Pan místopředseda měl pro studenty zvlášť vyhrazený čas, kdy odpovídal na připravené dotazy a předával zkušenosti z oboru.  Sami studenti vyhodnotili nový projekt, který byl rozložen na 12 hodin v bloku, jako další nadstandardní příležitost k posunu v profesním a osobním rozhledu. A o to nám jde.