AKTUALITY

Vánoční akademie

 21.12.2022

Dnes se uskutečnila naše tradiční vánoční akademie. Celý hudební program nacvičil náš sbormistr Miroslav Kropáček s manželkou a naši studenti, recitací se dále zhostily Katka Blažková a Eliška Formánková. Máme úžasné ohlasy, byli jste skvělí! Poprvé od doby pandemie jsme také zase mohli rozlévat studentům, pedagogům a rodičům nealkoholický punč. Moc rádi jsme se pozdravili s našimi bývalými studenty, kteří jsou na obchodce vždy doma. Děkujeme Otci Witoldovi za opakovanou možnost pořádat akademii v kostele Narození Panny Marie a za zázemí na farním dvoře. Všem našim studentům, zaměstnancům, bývalým studentům a zaměstnancům, všem přátelům naší školy – pokojné Vánoce.

Vánoční písařská štafeta

 21.12.2022

V pátek 16. prosince 2022 proběhla tradiční soutěž Vánoční písařská štafeta. Soutěže se zúčastnilo 6 družstev, která tvořili žáci od 2. až do 4. ročníku. Všichni soutěžící bojovali o to, kdo opíše předlohu s vánoční tématikou co nejrychleji a nejpřesněji. Tomu, kdo udělal při opisu chybu, byly na konci přičteny trestné sekundy. Nervy byly velké, ale všichni to zvládli na jedničku. Vítězné družstvo navíc dostalo sladkou odměnu ve formě medovníku. 

K medovému vítězství se propsalo družstvo PísEKářů ze 2. B.  

Za vítězný tým Kuba a Terka 

Vánoční přání

 21.12.2022

PF 2023

Stínování politika

 15.12.2022

Aneta Koryčanová a Štěpánka Krčálová se účastnily dalšího ročníku našeho projektu Stínování politika. Je určen pro vybrané zájemce, kteří by v budoucnu chtěli pracovat ve veřejné sféře. Studentky strávily pracovní den s místopředsedou Poslanecké sněmovny Ing. Janem Bartoškem, s kterým naše škole dlouhodobě spolupracuje. Náplní programu byla účast na poslaneckých výborech důležitých pro chod státu, pracovní schůzky s poslanci a speciálně vyčleněný čas panem místopředsedou jen pro dotazy. Zajímavou zkušeností byla možnost uvidět mediálně známé tváře ve sněmovních prostorách naživo. Díky za další možnost posouvat naše studenty k budoucímu kariérnímu úspěchu!

Naše firma v Top 10 na mezinárodním veletrhu v Praze!

 12.12.2022

Naše fiktivní firma Progress life, s. r. o., Písek – divize mate shop nás výborně reprezentovala 9. prosince 2022 na mezinárodním veletrhu fiktivních firem, který pořádala MUP.

Ve všech soutěžích, kterých jsme se zúčastnili, jsme se umístili v první desítce z více než 70 firem!

4. místo v soutěži o nejlepší katalog
6. místo v soutěži o nejlepší stánek
7. místo v soutěži o nejlepší logo a slogan

Blahopřejeme!

Studentské firmy přivezly z veletrhu v Plzni medaili!

 12.12.2022

Naše fiktivní firmy

Progress, s. r. o., Písek – divize Fleuriste
Progress, s. r. o., Písek – divize Deluty
Progress life, s. r. o., Písek – divize mate shop

nás výborně reprezentovaly 7. a 8. prosince 2022 na veletrhu v Plzni.

Divize Fleuriste obsadila 3. místo v soutěži o nejlepší logo a slogan.

Další umístění v top 10:

  • Divize Deluty obsadila 4. místo v soutěži o nejlepší logo a slogan.
  • Divize mate shop obsadila 7. místo v soutěži o nejlepší prezentaci.
  • Divize Fleuriste obsadila 4. místo v soutěži ekonomických znalostí.
  • Divize Deluty obsadila 10. místo v soutěži ekonomických znalostí.

Všem zaměstnancům díky – dobrá práce!

 

Jaroslav Fořt

majitel fiktivních firem

SCIO – národní srovnávací zkoušky 2022/23

 8.12.2022

Naši školu „online navštívila“ Aneta Holubová, ta seznámila naše studenty čtvrtých ročníků s národními srovnávacími zkouškami, které mohou na některých školách  nahradit přijímací zkoušky na vysoké školy. Aneta sama těmito zkouškami prošla, proto dala studentům praktické rady, aby tyto testy zvládli co nejlépe. Studenti získali tak informace, které jim mohou usnadnit úspěšné zvládnutí NSZ. Více informací naleznou studenti v prezentaci, kterou jim rovněž Aneta Holubová poskytla.

Vánoční Mnichov

 8.12.2022

München,  Sehenswürdigkeiten, Weihnachtsmärkte, Currywurst, Glühwein…..

Po vynucené covidové pauze jsme opět vyrazili na vánoční exkurzi, abychom opět nasáli vánoční atmosféru,  naším cílem bylo tentokrát bavorské město Mnichov. Stihli jsme toho opravdu hodně. Prošli jsme si centrum města, navštívili jsme vánoční trhy, ochutnali bavorské klobásy a samozřejmě jsme si ověřili naše jazykové znalosti J, takže wie komme ich zu……Wo befindet sich........Neztratili jsme se a dorazili vždy do cíle. Exkurze se vydařila, počasí nám přálo. Takže za rok na viděnou. Auf Wiedersehen J

                                                                                                   Ihre Schüler HA

Exkurze Oberösterreich

 6.12.2022

V rámci dalšího vzdělávání pedagogů se naši učitelé němčiny zúčastnili poznávací exkurze do Horního Rakouska.

Navštívili  HAK (Obchodní akademii) v Pergu, kde se seznámili se vzdělávacím programem a vybavením školy. Dalším cílem  byla návštěva  centra nových technologií Ars Ekectronica, které nabízí zajímavé programy pro školy. K jiným tématům exkurze patřili Landestheater Linz, Gedenkstätte Mauthausen, Anton Bruckner, Adalbert Stifter, mosty na Dunaji a další.

Exkurze nabídla podněty k výuce i možným školním výletům.

Mgr. Kateřina Wagnerová
Mgr. Radka Pelikánová

Podnikatelské fórum na OA

 29.11.2022

Dnes večer pořádala Jihočeská hospodářská komora na naší škole Podnikatelské fórum. Mezi čestné hosty patřil hejtman Jihočeského kraje, MUDr. Martin Kuba, starosta města Písku JUDr. Michal Čapek, místostarostové Ing. Josef Soumar a Ing. arch. Petra Trambova a další. Hlavními diskuzními body programu byly výhledy živnostníků v nadcházejících měsících a též ocenění úspěšných podnikatelů v regionu. Po ukončení oficiálního programu se hosté přesunuli do studentského klubu Akáda, kde pokračovala neformální část večera s rautem.