VYSOKOŠKOLÁKEM NA NEČISTO

11.11.2021

Jaroslav Fořt

Dne 9. listopadu jsme byli my, žáci čtvrtého ročníku, na exkurzi v Českých Budějovicích na ekonomické fakultě Jihočeské univerzitě.

V 10 hodin jsme vyrazili autobusem od sportovní haly Elim spolu s našimi profesory panem Fořtem a paní Macháčkovou.

Ihned po příjezdu na univerzitu jsme byli mile přivítáni paní děkankou Dagmar Škodovou Parmovou. Poté jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna ze skupin šla na exkurzi do akademické knihovny a druhou čekala soutěž „stezka osobností“ a „bioekonomická stezka“ na děkanátu ekonomické fakulty.

Když se obě skupiny vystřídaly, čekal nás oběd v pavilonu učeben F3. Po obědě jsme pokračovali v týmových hrách. Došlo i na vyhlášení tří nejlepších týmů a ty byly po zásluze odměněny.

Myslím, že mluvím za všechny své spolužáky, když řeknu, že jsme si den na JU užili. Nejeden z nás naprosto podlehl kouzlu Jihočeské univerzity a myslím, že to nebylo naposled, co se tam někdo z nás podíval. Možná tam od příštího roku někdo z nás nastoupí. Kdo ví.

Žáci 4.A a 4.B