SEMINÁŘ AT&T SOFTSKILLS 2021

11.2.2021

Daniela Fořtová

Ve dnech 9. 2. a 10. 2. 2021 se uskutečnil  vzdělávací seminář pro středoškoláky. Cílem této vzdělávací akce bylo studentům ukázat, jak se bránit syndromu vyhoření, zjistit, co znamená radikální upřímnost a jak ji správně využít, jak sestavit životopis a jak se připravit na pracovní pohovor.

Jak popsaly seminář Lucie Váňová (3. A), Anna Řehůřková (3. A) a Natálie Grospietschová (2. A)?

Seminář, kterého se on-line zúčastnilo přes 200 studentů, byl ve dvou dnech rozdělen do čtyř bloků. Každý z bloků trval přibližně hodinu, konal se dopoledne a byl velmi zajímavý. Lektoři byli velmi milí, přívětiví a rádi odpovídali na dotazy studentů. Spolu s příběhy či příklady z praxe nastínili situace, které nám pomohly lépe pochopit, o čem se zrovna mluví. Všechny prezentace nakonec byly poskytnuty  studentům pro případné další užití.

Co jsme se naučily?

Jak reagovat ve stresových situacích, jak předejít syndromu vyhoření a jaký má syndrom průběh. Líbilo se nám, že jsme se mohli na cokoliv zeptat, jakkoliv se vyjádřit a vyzkoušet si např. správné dýchání ve stresových situacích.

Nejpřínosnější pro nás byla část semináře, který se nás naučila, jak správně sestavit životopis, porozumět tomu, jak to funguje v pracovním prostředí a na jakou pracovní pozici zařadit různé typy lidí podle povahy. Opět jsme ocenily prostor pro naše dotazy a případné vysvětlení některých věcí, které nebyly zmíněny.  Také jsme si uvědomily, jak je důležité udělat první dojem při pracovním pohovoru a jak by měl pracovní pohovor probíhat. Velmi se nám líbilo, že po ukončení každé prezentace jsme měly možnost soutěžit na internetové stránce tím, že jsme odpovídaly na uvedené otázky a ověřily si tak, jaké znalosti jsme z prezentace získaly.

Velmi jsme si seminář užily a rády se v budoucnu podobných seminářů zúčastníme!

Lucie, Natálie a Anička