Chcete si zkusit podnikat??? Proč ne!

2.6.2021

Daniela Fořtová

Do reálné firmy jsme se zapojili především proto, abychom získali zkušenosti. Kde jinde se plně ponořit do tajů podnikání a vyzkoušet si podnikání na vlastní kůži než ve vzdělávacím programu Reálná firma. Také nás oslovila možnost získat po celoroční práci ve firmě a úspěšném složení zkoušek mezinárodně uznávaný Certifikát podnikatelských dovedností.

Založili jsme společnost GreenFuture, která se zaměřila na výrobu a prodej ručně malovaných tašek a roušek. Spolupracovali jsme s mentorem panem Tomášem Urbanem, který nám dával cenné rady z praxe a tvořil nedílnou součást našeho týmu.

Naše očekávání byla poměrně jednoduchá, chtěli jsme být úspěšní v soutěžích i v podnikání – oboje se nám podařilo! Za celý rok jsme v různých soutěžích vybojovali 2 krát zlato a jednou bronz. Byli jsme rádi, když jsme viděli, že náš e-shop funguje a lidé si naše produkty objednávají a jsou s nimi spokojeni.

Naše začátky byly pomalé, ale postupně jsme se naučili, jak si počínat, aby naše firma šlapala. Teď už jsme fungující tým, kde má každý své místo. Sem tam se objevil problém, ale my jsme ho společně vyřešili. Naučili jsme si naslouchat a spolupracovat.

Za rok jsme vybudovali plnohodnotnou a konkurence schopnou společnost GreenFuture.

Podpořili jsme organizaci Čistý les, které věnujeme nemalou částku z našeho zisku.

Díky vzdělávacímu programu JA Firma budeme vědět, jak správně zapůsobit na zákazníka, jak vymýšlet stále lepší a lepší produkty, o které bude zájem, jak vytvořit poutavé video, prezentaci a jak sepsat výroční zprávu.  Získané zkušenosti využijeme v budoucnosti, a kdo ví, třeba si po absolvování obchodní akademie nějakou vlastní firmu založíme!

Vaše GreenFuture