Srdce pro Miladu Horákovou

30.6.2020

Pavel Sekyrka

V pátek 26. 6. 2020 organizovala škola již tradičně před domem na Fügnerově náměstí pietní akt s názvem Srdce pro Miladu Horákovou. Zde měla tato významná politička zavražděná komunisty v letech 1946-48 poslaneckou kancelář. Akce se účastnili pedagogové školy, veřejnost, místostarosta města Písku Ing. Petr Hladík, Mgr. Jiří Ježdík za Církev českobratrskou evangelickou. Ing. Zuzana Grögerová z pedagogického sboru školy přečetla poslední dopis Milady Horákové před popravou a poté zavěsila pod desku srdce z květin. Za město Písek promluvil místostarosta města Ing. Petr Hladík, akci moderoval ředitel školy Pavel Sekyrka. Na závěr pronesl P. Ježdík modlitbu. Celá akce k 70. výročí vraždy se nesla v pokojném duchu a s odkazem pro budoucnost.