euroscola

12.12.2020

Eva Kopřivová

V týdnu od 7. 12 – do 11. 12 2020 se uskutečnily online besedy pro 1. a 3. ročníky  o soutěži pro studenty středních škol s názvem Navrhni projekt“. Smyslem soutěže je vytvoření smysluplného a zajímavého projektu, který bude financován správně vybranými dotacemi z EU. Současně byli naši studenti  informování o druhé studentské soutěži EU4U, jejímž cílem je vytvoření videa nebo plakátu o projektu, vytvořeného s podporou evropských fondů. Obě soutěže pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj a studenti naší školy se jich  tradičně zúčastňují. Přednášku připravila Ing. Lenkou Krejčovou z Eurocentra v Českých Budějovicích.

Dne 27. listopadu od 9:30 do 11:30 jsme se zúčastnili  online projektu Euroscola.
Během tohoto setkání měli vybraní studenti ze 4.B příležitost setkat se mj. s místopředsedkyní EP paní Ditou Charanzovou (ANO) a s ostatními studenty z ostatních členských států diskutovat na téma životní prostředí a změny klimatu. Níže je děkovný dopis, poslaný minulý čtvrtek naším účastníkům besedy– studentům ze 4. B.

Dear Teacher,
First of all, we would like to thank your school for participating in our first ever Euroscola Online session, which took place 27th November.
We firmly hope that this experience was both enjoyable and informative for your students.
Your students played an extremely important role in the event through their active participation, by asking questions to the Vice President and environmental expert invited to the event, as well as sharing their ideas on the “European Youth Ideas” platform and their social media accounts.
To thank them for their active participation, we intend to send them in the near future a certificate.
We thank you for your cooperation.
Kind regards,
Elisabetta