Budoucí studenti obchodní akademie?

9.3.2020

Hana Karolyiová

Do naší školy ve středu 26. února 2020 zavítaly děti z Mateřské školy Tomáše Šobra Písek, aby si rozšířily povědomí o různých finančních pojmech. S pojmem finanční gramotnost se totiž dnes setkáme již u předškoláků, kteří se zjednodušenou formou učí orientovat ve světě financí.  Zástupkyně ředitele Ing. Karolyiová spolu s Ing. Janouchovou pro ně připravily krátký program. Dětem bylo vysvětleno, kde se “berou peníze,“  seznámily se s našimi mincemi a bankovkami, a to formou různých her, např. finanční pexeso a bingo a také kreslily obrázky na téma peníze. Během plnění úkolů děti sbíraly žetony, za které si na závěr mohly koupit různé věci, jako např. blok, hrneček nebo propisku. Děti byly nadšené z toho, že si mohly samy rozhodnout, jak naložit se svými penězi. Paní učitelka z mateřské školy zhodnotila program jako velice vydařený a poděkovala OA za jeho uspořádání.