MATEMATICKÝ KLOKAN

9.4.2019

Barbora Lojíková

Jedná se o populární matematickou soutěž původem z Austrálie, která nyní probíhá ve více než 30 zemích světa včetně České republiky. Všichni soutěžící základních a středních škol se dělí do pěti kategorií. Pro první a druhé ročníky SŠ je to kategorie JUNIOR. U třetích a čtvrtých ročníků se jedná o kategorii STUDENT. Soutěž probíhá pro všechny ve stejný termín, tentokrát to byl pátek 22. března 2019. Z každé kategorie jsme vyhlásili tři nejlepší studenty. V kategorii JUNIOR první místo obsadila Žaludová Natálie 2A, druhé Borská Kristýna 2A a třetí Piklová Šárka 2B. V kategorii STUDENT se na prvním místě umístil Kukrál Martin 3B, na druhém Gubániová Hana 4A a na třetím Krippner Tomáš 3A. Všem vítězům gratulujeme.