EUROSTORIES Erasmus + KA 229

21.12.2018

Alena Kopecká

V prosinci ve dnech 13. – 18.  proběhla na naší škole první mobilita se studenty v rámci literárního projektu EUROSTORIES Erasmus + KA 229. Přijeli učitelé, knihovnice a studenti z Irska, Španělska a Itálie. Celkem naše škola a naši žáci hostili 25 přátel ze zahraničí.

Volilo se logo projektu, vyhodnocovaly se otázky týkající se četby teenagerů a sestavili jsme mobilní knihovnu v aule školy. Společně jsme navštívili cenné památky spojené s písemnictvím v Praze a Českém Krumlově. Prohlédli jsme si Klementinum, knihovnu ve Strahovském klášteře a UNESCO heritage site Český Krumlov. I přes chladné počasí byli návštěvníci nadšeni našimi památkami a a atmosférou v naší škole. Vrcholem našeho setkání byla hra Pygmalion nastudovaná našimi studenty v originále za pomoci odborného poradce Bc. Tomáše Jiříka. Všem se představení líbilo a italskému a irskému týmu se podařilo zařadit hru do světového kontextu a určit autora.

Mobilita na OA Písek se vydařila a cizinci neskrývali svou spokojenost a obdiv k českému kulturnímu dědictví.