Sportovní kurz v Nové Peci byl prima!

Daniela Fořtová

V týdnu od 11. do 15. 9. 2017 jsme se my, žáci třetího ročníku zúčastnili cyklistického kurzu v Nové Peci. Bydleli jsme chatičkách po sedmi. První den byl našim cílem starý hřbitov ve Zvonkové. Druhý den první družstvo s panem učitelem Cendelínem mělo namířeno na Třístoličník, kam jsme bohužel nedojeli díky nepříznivému počasí. Necelých 5 km od vrcholu nás chytl déšť a museli jsme se vrátit. Ohřáli jsme se v restauraci v Novém Údolí, kde jsme vypili čaj. Druhé družstvo vedené učiteli Fořtem a Jirouškem vyjelo na Plešné jezero a třetí družstvo s paní Fořtovou jelo na Jelení vrchy. Obě družstva se občerstvila v restauraci U Pstruha ve Stožci a společně odjela do Nové Pece. Ve středu na nás čekalo posledních 36 km (Horní Planá) a odpoledne orientační běh a střelba ze vzduchovky. Velmi nás zaujal noční orientační běh. Poslední den jsme jeli autobusem do Pěkné (byla výluka vlaku) a pak pluli po Vltavě až do tábora. Počasí nám přálo. Pršet začalo až při dojezdu a úklidu lodí. V pátek ráno jsme si zabalili a vypravili se na cestu domů. Cyklistický kurz jsme si všichni velice užili. Jsme rádi, že si můžeme ze střední školy odnést tak skvělé zážitky a vzpomínky.

K. Lišková a L. Ouředníková 3. A