Školní kolo v psaní na klávesnici

5.3.2017

Hana Kortusová

Letos, stejně jako každý rok, se konala školní soutěž v psaní na klávesnici PC, do které se zapojují studenti druhých, třetích a čtvrtých ročníků. Naším úkolem bylo opisovat  během deseti minut neznámou předlohu s možností editace chyb. Kritéria hodnocení spočívala v počtu dosažení co nejvyšších čistých úhozů za minutu s co nejnižším procentem chyb.

Byla to pro nás zajímavá zkušenost, a i když jsme se zapojili do této soutěže poprvé, jako nejmladší soutěžící jsme si vedli výborně. Skvělého výsledku dosáhl náš spolužák Pavel Hašek, který se umístil na prvním místě. Jeho výkon byl opravdu obdivuhodný, dosáhl 425,5 čistých úhozů za minutu při 0,04 % chyb. Druhé místo obsadila Bára Hlavínová ze 4. A s úžasnými 395,5 čistými úhozy za minutu s 0,07 % chyb. Třetí příčku obsadila Tereza Maštalířová ze 3. B s 303,9 čistými úhozy a 0,06 % chyb.

Věříme, že v dalších ročnících se nám podaří dosáhnout ještě lepších výsledků.

Za třídu 2. A Lišková K., Růžičková L.