Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrce Evropské politiky

3.4.2017

Zuzana Dovínová

28. března se zúčastnili naši poslanci :-) Dan Blažek, Filip Landík a Pavel Tůma v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích projektu Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrce Evropské politiky.

Součástí akce tentokrát byl i dialog s osobnostmi s rozhodovací pravomocí. /doc. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D., 1. náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje; RNDr. Jana Krejsová, zastupitelka Jihočeského kraje; Vladimír Hanáček, asistent poslance a ministra vlády ČR, Bc. Pavla Slípková a PhDr. Kateřina Šímová, Eurocentrum České Budějovice./

Tématy, kterým byla věnována simulace jednání v jednotlivých institucích EU – Rady a Evropského parlamentu, se staly vznik evropské armády a společné obranné politiky. Cílem bylo vytvoření společné deklarace.

Naši poslanci se na jednání pečlivě připravovali, velmi živě diskutovali se svými politickými protivníky.  O tom, že byli nejen vidět, ale hlavně i slyšet, svědčí diplomy, které si z Českých Budějovic přivezli.  Pavel Tůma byl druhým nejlepším diskutujícím v rámci Evropské Rady, Filip Landík získal stříbro za druhého nejlepšího diskutujícího v rámci Evropského parlamentu. Oběma našim poslancům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.