Lyžařský kurz tříd 2.A a 2.B - Hochficht 2017

6.2.2017

Daniela Fořtová

Ve dnech 29. 1. až 4. 2. 2017 se třídy 2. A a 2. B OA zúčastnily lyžařského kurzu na Hochfichtu, s ubytováním v Přední Výtoni. Hned po příjezdu jsme se oblékli a vyrazili na běžky. Když jsme po krásném a pro někoho poněkud náročném výletu dorazili na hotel, byli jsme nadšeni. Nejen hezky vybavenými pokoji, ale i kulečníkem, fotbálkem a velkou společenskou místností. Brzy jsme se též přesvědčili o skvělých dovednostech kuchaře, který vždy zajistil plná a spokojená břicha.

Od druhého dne jsme začali lyžovat = sjezdovat. Byli jsme rozděleni do 4 družstev podle dovedností na lyžích či snowboardu. Počasí bylo celý týden pohádkové, jen jednou sněžilo a byla mlha, která nám bránila v kochání se pohádkovým výhledem na Alpy, ale ani tyto podmínky nám nezkazily lyžování.

Každý večer jsme měli „schůzku“, kde byl zhodnocen průběh dne a byli jsme informováni o tom, co se bude dít další den. Poté už následoval individuální večerní program. Ti z nás, kteří byli stále plní energie, si mohli zazpívat s doprovodem kytary, na kterou krásně hrál pan Jiroušek a pan Cendelín. Jako zpestření  večerů, jsme absolvovali přednášky např. o mazání lyží a zahrála nám naše talentovaná spolužačka Áďa na „ukulele“.

Pobyt na horách jsme přežili bez úhony a nejraději bychom se hned vrátili. Všichni jsme utvořili skvělou partu a máme spoustu nezapomenutelných zážitků nejen s kamarády, ale i s učiteli.

Jménem obou tříd patří velké poděkování panu Cendelínovi, paní Fořtové, panu Jirouškovi a Lukášovi, kteří nad námi drželi celý týden ochrannou ruku.

Jana Váverková, 2. A