Junior Ambassador Day

31.10.2017

Marta Frišmanová

Dne 6. října 2017 jsem dostala jedinečnou příležitost zúčastnit se programu  "Junior Ambassador Day", který organizovala celosvětově známá organizace Rotary Club, zabývající se zejména humanitární činností.  
Projekt zahrnovala nejen návštěva Velvyslanectví USA v Praze či Amerického centra, ale i procházka Schönbornskou zahradou a výstup na vyhlídkový pavilon Glorieta, odkud je úchvatný výhled na Prahu.  Měla jsem tu čest poslechnout si mnoho zajímavých informací o práci diplomatů, ekonomických vazbách mezi USA a Českou republikou nebo o armádní spolupráci mezi těmito zeměmi. Na programu byl i společný oběd s příslušníky Námořní pěchoty Spojených států amerických.  Vrcholem pak pro mě bylo setkání se zástupkyní velvyslance Kelly Adams Smith, z jejíž rukou jsem také převzala certifikát o účasti na tomto projektu a cenu za nejlepší esej na téma "Zlepšení povědomí amerických občanů o české kultuře".
Tento den mi přinesl mnoho nových poznatků, setkání a navázání přátelství s velmi inspirujícími lidmi, kteří mi dodali motivaci jít si za svými cíli, neboť snaha a odhodlání nám mohou otevřít dveře k novým příležitostem.

Kateřina Skaláková 4.B