Erasmus + KA 2 Here Comes the Sun (Power)

27.3.2017

Alena Kopecká

Naši žáci se zúčastnili první mobility v rámci projektu Erasmus+ s podnázvem „Here Comes the Sun“, která se konala 5.3. – 11. 3. 2017 ve Španělsku v Tarragoně.  Náš „český“ tým byl ve složení: Martin Šíma, Martin Vašek, Aneta Kůsová z 1. B a Adéla Vašínová z 2. B s paní učitelkou Evou Chovancovou a Alenou Kopeckou. Celkově se projektu zúčastnilo 5 států (Itálie, Polsko, Španělsko, Turecko a Česká republika). Studenti byli ubytováni v rodinách španělských žáků, se kterými trávili všechen svůj volný čas. Díky španělské organizaci byl pro nás všechny připraven bohatý program. Ovšem my jsme také provedli naši přípravu, a to v podobě prezentace o sluneční energii a návrh loga. I přesto, že naše škola není vedena úplně fyzikálním nebo chemickým směrem, sklidili jsme za naši práci velkou pochvalu. Každý den jsme měli připravený program v podobě návštěv různých institucí, lokalit nebo dokonce i továren. Navštívili jsme např. univerzitu v Tarragoně, výrobní závod BASF, přírodovědné muzeum v Barceloně a součástí programu byla i podrobná prohlídka historického centra Tarragony. Celý pobyt ve Španělsku jsme si náramně užili a byla to pro nás velice dobrá zkušenost. Už se těšíme na další spolupráci s projektem Erasmus+.

Autoři: Adéla Vašínová, Martin Vašek, Martin Šíma