OCENĚNÍ HEJTMANA JIHOČESKÉHO KRAJE

3.5.2016

Pavel Sekyrka

Studenti Obchodní akademie a Jazykové školy Písek uspěli v letošním roce v desátém ročníku největší soutěže v účetnictví M8 DÁTI-DAL v České republice. Ta se konala ve dnech 26.-27. ledna 2016 ve Znojmě. V konkurenci 105 nejlepších studentů z celé republiky obsadila Veronika Koláříková úžasné 2. místo a Jiří Vansa 14. místo! Na základě součtu bodů obou našich reprezentantů byla naše škola vyhodnocena stejně jako v loňském ročníku na 4. místě z 52 zúčastněných škol. Veronika Koláříková získala celkem 139,3 bodů, z toho měla ze všech účastníků největší počet bodů z elektronické části, a to 45,8 bodů. Rozdíl mezi 1. a 2. místem jednotlivců bylo pouhých 0,8 bodu. Jiří Vansa získal celkem 128,35 bodů.

Na základě toho se stala naše škola letos jednou z osmi středních škol v Jihočeském kraji, které se  rozhodl ocenit hejtman Jihočeského kraje, pan Mgr. Jiří Zimola. Ceremonie se měla uskutečnit dne 21. dubna 2016 v zasedací síni Odboru školství, mládeže a tělovýchovy v Českých Budějovicích. Několik minut před zahájením ceremonie se organizátoři dověděli o nepřítomnosti pana hejtmana, z důvodu pracovního vytížení. Ocenění si studenti vyslechli s nemenší pompou z úst radního pro oblast školství, JUDr. Tomeše Vytisky a vedoucí odboru, paní Ing. Hany Šímové. Ředitel školy, který se akce účastnil jako řidič a fotograf, měl zároveň opět příležitost výjimečným soutěžícím poděkovat, což také rád udělal.