Euroscola ve Štrasburku

8.5.2016

Eva Kopřivová

Dne 15. 4. 2016 se 24 studentů z druhých a třetích ročníků naší školy zúčastnili jednodenního setkání studentů středních škol z celé Evropy ve štrasburském Evropském parlamentu. Byla to odměna za účast v soutěži o vytvoření co nejhezčí fotokoláže z charitativní akce či sbírky.

Smysl projektu Euroscola.

Generální ředitelství pro komunikaci Evropského parlamentu organizuje každoročně parlamentní setkání 500 studentů z 28 členských zemí EU - tzv. Euroscolu v sídle EP ve Štrasburku. Cílem setkání je podpořit dialog mezi mladými lidmi. Pro studenty je tento projekt jedinečnou možností, kdy mohou vyjádřit nejen vlastní názor, ale vyzkoušet si také své jazykové dovednosti. Českou republiku reprezentují výherci národní soutěže Euroscola.

Jak vypadá setkání Euroscola ve Štrasburku?

Jedná se o jednodenní setkání studentů středních škol z celé Evropy. Na začátku každého setkání je škola reprezentována jedním ze studentů. Třída se následně rozdělí do vícejazyčných skupin, které čítají asi 100 účastníků. Hry, dotazníky a výzkumy jsou organizovány tak, aby byla vyžadována společná práce studentů jiných národností. V průběhu celého dne jsou tedy účastníci vedeni k tomu, aby plně využívali své jazykové znalosti.