4. ročník soutěže Navrhni projekt

2.2.2016

Eva Kopřivová

Dne  21.1.2016 se studenti naší školy třídy 4. A ve složení Jan Mašát, Anna Klímová, Lucie Jakubovičová a Adéla Klimešová zúčastnili celostátního kola soutěže „Navrhni projekt 2015“, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj. Do celostátního kola soutěže se probojovalo 7 týmů z 59 zúčastněných týmů všech typů středních škol. Naši studenti obhajovali svojí práci formou prezentace na téma „ Co byste vylepšili v okolí svojí školy.“

„Výběr nejlepšího projektu nebyl jednoduchý. Návrhy, které postoupily do celostátního kola, byly po všech stránkách detailně zpracované, realizovatelné a také dlouhodobě udržitelné. Studenti prokázali vynikající znalost dané problematiky a své návrhy konzultovali nejen s odborníky, ale také s předpokládanými uživateli navrhovaných projektů,“ vyzdvihla vysokou úroveň přihlášených projektů náměstkyně Letáčková.

Cílem soutěže je zábavnou formou seznámit mladé lidi s problematikou evropských fondů. Dvou až pětičlenné týmy studentů a pedagogů humanitních, technických či odborných středních škol si samy volí téma a návrhy, jak by se evropské finance daly využít k podpoře regionu, ve kterém žijí nebo studují. Autorům se v řadě případů daří přiblížit se kvalitou svých návrhů opravdovým projektovým žádostem. Všechny soutěžní projekty musí prokázat splnění hlavních kritérií skutečných projektových žádostí o dotace. Již čtvrtý ročník soutěže probíhal od 1. září 2015 do 21. ledna 2016.