Veliký úspěch – 3. místo v národním finále sir

24.5.2018

Jaroslav Fořt

Letos se do projektu JA Social Innovation Relay (JA SIR), zaměřeného na sociální podnikání, zapojilo celkem 146 studentů ve 45 týmech. Zástupci společnosti NN, která je generálním partnerem JA SIR, následně vybrali z dvacítky semifinalistů deset nejzajímavějších projektů, které se 15. května utkaly ve finále v pražské Adrii.  Každý tým měl k dispozici mentora z řad zaměstnanců NN pojišťovny a penzijní společnosti, který studentům pomohl projekt rozpracovat do podoby business plánu.

Třetí příčku obsadil tým studentů ze třídy 3. A ve složení Zuzana Dovalová, Tereza Kadlecová, Klára Koluchová a Hana Kunešová s projektem sociální firmy „Srdcem pro zvířata". Jejich podnikatelský záměr spočíval v podpoře útulku pro opuštěná zvířata Sirius v Záhoří prodejem speciálních kalendářů, kde jsou nafoceni zvířecí svěřenci tohoto zařízení a hraček pro psy. Studenti spolupracovali s reálnou firmou, která výrobu a prodej kalendářů zrealizovala. Útulku věnovala dar z vánoční studentské sbírky na veterinární služby ve výši 3 000 Kč, ze zisku reálné firmy zaplatí kontejner na úklid útulku ve výši 6 000 Kč a za 1 000 Kč nakoupí konzervy pro psy a kočky. Do reálné firmy „Srdcem pro zvířata“ se zapojili Sabina Kyrianová, Hana Kunešová, Tereza Kadlecová, Hafid Satynek, Pavel Hašek, Miroslav Brčák ze třídy 3. A.

Reálná a sociální firma Srdcem pro zvířata