Projekt Edison

Marta Frišmanová

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů.

Díky projektu Edison naši školu navštívili ve dnech 1- 7. října 2018 studenti z cizích zemí, konkrétně z Gruzie, Ruska a Běloruska. Ubytování jim poskytli studenti naší školy. Docházeli za námi do hodin, vyprávěli o jejich zemi, tradicích a sobě. Zatancovali si s námi na jejich i naše národní písně. V odpoledních hodinách jim program zařizovali studenti naší školy. Vzali je na Píseckou věž, do kaváren, nákupních zón, projít se po kamenném mostě nebo do kina. Ve středu se konala akce zvaná „globalvillage“, na kterou si nejen každá třída, ale i cizinci měli připravit potraviny, kroje, známé osobnosti či cokoliv dalšího typického pro jejich zemi.

Týden se studenty jsme si moc užili, bylo to pro nás velmi přínosné. Dozvěděli jsme se spousty nových a zajímavých informací a těšíme se na další spolupráci.

Studenti OA Písek