NÁVŠTĚVA PARLAMENTU ČR

24.5.2018

Marie Procházková

Dne 16. května 2018 jsme se studenty 2. A. navštívili na pozvání pana poslance JUDr. Ondřeje Veselého Poslaneckou sněmovnu PČR v Praze.

Pan JUDr. Ondřej Veselý je poslancem za Jihočeský kraj, je členem Poslaneckého klubu ČSSD, Výboru pro evropské záležitosti, Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a Stálé komise pro Ústavu ČR.

Exkurze začala projekcí krátkého filmu o historii a činnosti Poslanecké sněmovny v informačním středisku, které je umístěno na Malostranském náměstí. Poté následovala prohlídka významných prostor s výkladem paní průvodkyně. Ihned v začátku prohlídky se k nám přidal pan poslanec JUDr. Ondřej Veselý a provedl nás předsálím a slavnostním schodištěm. Mimořádně zajímavá a poutavá byla možnost v hlavním zasedacím sále zasednout do poslaneckých lavic. Po prohlídce nového, moderního tiskového centra nás pan poslanec vzal do své kanceláře a do zasedací místnosti Poslaneckého klubu ČSSD.  Zde jsme měli možnost s panem poslancem diskutovat a zeptat se ho na to, co nás zajímá. Přesvědčili jsme se, že Poslanecká sněmovna je živoucí instituce a její návštěva byla velmi zajímavá a stála za to.

Ing. Marie Procházková